Oğlumu nasil uyutabilirim?

nesliiso soruyor: 4

Merhaba herkes,sorunum bebegimi uyutmak.. uykusu olduğunu biliyorum,anliyorum ama ayağıma aldığımda ağlamaya başlıyor,çok yoruldum artik bebegimi uyutmak okadar zor ki anlatamam bütün gün ayağımda,salıncağida var ama onda uyumuyor,salliyorum duruyor ama uykusu geldiginde agliyor herzaman ayağımdada durmuyor özelliklede birkaç gündür.Bu arada birkere oğlumu kv bırakmıştim oda susturamayinca çarsafla sallamış ona alıştı,evde onda uyumak istiyor bende tek başıma sağlayamıyorum zaten kendini kendine uyuyan bir bebek degil oğlum öyle kendiliğinden uyuyan bebeklere çok şaşırıyorum benim bebegimde uyusa en mutlu anne ben olurum heralde çok bunaldim ve çok yoruldum ne yapabilirim:((

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


iboom

Canim ac mi kaliyo acaba? Sutunun yettigine emin misin? Benim oglumda zor uyuyan bi bebekti ben ona muzik dinletiyodum oyle uyumaya alisti sende dene istersen.


azzraa

allah yardımcınız olsun demekle başlamak istiyorum.Benim kızım 1 aylıktı salıncakta uyumaya başladığında...Tabii onun öncesinde çarşafta sallanıyordu ve 5. aya kadar ara ara çarşafta sallandı.Kızımın her uykusu geldiğinde 1  saate yakın bağırma süresi geçiyordu.Hiçbirşekilde de susmuyordu.Çareyi bağıra bağıra şarkı söylemede buldum.Daha sonraları telefonu açıyordum.Ne zamanki yüz üstü yatmaya başladı bağırmaları kesildi ama yine de hemen uyumuyordu.Salıncağı tutunup kalkmaya başladığı zaman zorla bıraktık.Başladık memede emzirerek uyutmaya ama o da bir zamandan sonra çare olmadı.Bu sefer ayaklarda salladık.Ama yastığı gördüğü zaman çıldırıyordu.Önceki salıncağım tavana asılı olanlardandı.Diğer salıncaklardan aldık.Hala daha uyumada problem yaşıyoruz.Bir de pilsanın salıncağında çok güzel uyuyor.Artık çocuğuna göre hareket edeceksin.Tekrar allah yardımcın olsun.


Burcu_Kaan

burcu-kaan.blogspot.com/2012/07/uyku-ile-ilgili-puf-noktalar-kaan.html

Uyku ile ilgili puf noktalarini okumanizi oneririm,ayrica sizin sikintilarinizin aynisini yasamis bir anne olarak uyku egitimi basari hikayemi de paylastim.

Sizi emiyor mu emiyorsa doymuyor olabilir,ilk aklima gelen bu oldu cunku ilk 5 aya kadar cok sutum vardi ve sutum birden gitmis stresten dolayi ve oglum doymuyormus bu nedenle uyutamiyormusum megerse,dr.kontrolumuzde anlasilmisti.Allahtan sonrasinda sutum geri geldi ve hala emiyor.

Umarim basarili olursunuz


nesliiso

Tesekkür ederim cvplar için sütümün yettiğine eminim zaten memedeki sütü bitirmiyo bolbol sütüm var ondan eminim zaten 2saatte 1 emiyo ve sütüm çok geliyo anlamadim bende yapicagimi şaşırdım artik,bende bağıra bağıra sarkilarmi ,ninnilermi..vs söylüyorum hem çenem yoruluyor hem ayaklarim,telefondan müzikte açıyorum bu seferde onu tutucam diye uyumuyor tuttursam bır dert tutturmasam bir dert ,tutuyor elinden düşürüyo tekrar istiyor böyle ışte ne yapacağımı hiç bilmiyorum birde sallarken kendini ayaklariyla geriye attırıp kafasini geriye salıyor onu niye yapiyor anlam veremedim çarşafta hiç sesi cikmiyor böcür böcür bakiyorCevaplamak için Üye ol