İlişki suresi

samanyolu soruyor: 7

Soruyu sormadan önce çok düşündü özel mezunlar bunlar ayipmi olur diye sonra hayatın içinden bir sorun diye çekinerek de olsa soruyorum eşim nerdeyse her gün beraber olmak istiyor bendende karşılık göremeyice ya söyleniyor yada kırılıp sessiz kalıyor çok abartığını düşünüyorum haftada3 tamam hadi hergun olmazki eşimse genç olduğumuzu ve normal olduğunu söylüyor(ben30 eşim31 yaşinda) birde çalışıyorum çocuk ev derken zaten pertim çıkıyor asıl sorum şu eşime karşılık vermeyince üzülüyor ve evde tatmin olmayınca kendine uğraşlar bulur diye çekiniyorum hergun istemesi normalmi yoksa ben çokmu despotum sağlıklı haftalık ilişki suresi nedir

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sappho

Bunun belli bir sayısı var mı bilmiyorum.Her ilişkiye özeldir.ihtiyaç olarak bakıldığında işin rengi değişir işte. İlişki 2 kişiliktir,dolayısıyla da her iki kişinin de isteği ile olmalı.despot değilsiniz:)


ozguranne

Bunun kesin bir süresi ve sıklığı yok, çiftlerin ihtiyacına göre değişiyor bildiğim kadarıyla. Kimi çift için haftada bir uygunken, kimi için her gün olabilir. 


Ama burada önemli olan iki insanın da bu durumdan mutlu olması. 
Bence eşinizle konuşun... Hani aslında onu arzuladığınızı ama her günün fazla geldiğini, ara verdiğinizde sizin için daha iyi olduğunu... anlatın. Belki reddedilme hissi onu kırıyordur. Böyle söylerseniz belki kırılmaz. İlişki iki kişilik. Dolayısıyla sizin ihtiyaçlarınız da önemli. Dinlenme, uyku gibi. Onun da buna saygı göstermesi gerekir. Hem belki sizin daha az yorulmanız için çareler üretebilir. Çocukla daha çok ilgilenebilir, ev işi yapabilir eğer yapmıyorsa. 


berlindenbirseda

Arkadaşların da dediği gibi bu işin tek bir doğrusu yok, önemli olan her ikı tarafın da isteklerinin göz önüne alınması.

Özgüranne çok güzel yazmış, bence de eşinizle konuşmalısınız bu durumu, isteğinin anormal olduğunu vb. asla ima etmeden, sadece sizin yorgunluk vb. gibi sebeplerle her zaman hazır hıssedemediğinizi söyleyerek. Bu konuşma eşinize olduğu gibi size de iyi gelecektir, zira yorgun olmasanız bile 'şimdi mi isteyecek, yine mi isteyecek,' diye gerilip beklemek sizin libidonuzu fena halde düşürüyordur. Konuşmak her zaman iyidir :)


ema_emine

Ayy siz böyle sorunca bir anım aklıma geldi bundan 5 yıl önce psikiyatri polikliniğinde çalışıyordum aynı sizin durumda bir kadın geldi polikliniğe kocasının zoruyla.Adam dışarıda bekledi kadın geldi sıkıntısını anlattı eşinin psikolojik sorunu olduğunu düşünerek polikliniğine getirmiş kadını git tedavi ol demiş.Psikiyatrist "önce eşin gelsin bir tadavi olsun" dedi.


_beyazmelegim

Ben sunu anlamadim.ema emine hanim.onasil oluyor dr ye gelen bir hastanin anlatigini dr harici kisiler nereden biliyor hasta dr gizliligi yokmu.ne yani biz gidip pskologa anlatigimiz seyleri oradaki calisanlardami biliyor.o doktor nasil oda disina cikarabiliyor bunlari.cok garibime gitti


samanyolu

Aslında his olarak sorun yok ama yorgunluk sağlık problemleri reddedince kendimi sorumlu hissediyorum ilgisizmişim gibi diye cvplar için teşekkurler hanimlar despot olmadığına sevindim tandık biriyle paylaşınca sorun sorun olmaktan çıkıp dedikodu konusu oluyor malum


ema_emine

_beyazmelegim zaten hasta yanımda anlattı neyin gizliliği anlayamadım.Ben gizlilik olayını pek görmedim 4 yıl boyunca.3 Kişi bir anda muayne edilen poliklinikler, doktorlar halen var malesef.Cevaplamak için Üye ol