5. Ayında odasını ayırma

Kozzy soruyor: 9

Merhaba,
Oğlum su anda 4,5 aylık. Artık odasını ayırmayı dusunuyoruz, sonrasında daha zor olacagını dusunuyorum.
Bugune kadar park yatakta bızım yatak odamızda yattı. aynı zamanda sallanarak uyuma problemımız var. park yatak elımızın altında oldugu surece sanırım bu durumdan vazgecıremeyecegız. sallamadan uyutmayı cok denedık ama sonunda aglamasına dayanamayarak yıne sallayarak uyuttuk. belkı park yatagı kaldırmamız bır mılad sayılabılır ve ıse yarar dıye dusunuyorum.

*gece telsız aracılıgı ıle mutlaka sesını duyarım dıye dusunuyorum, yanılıyor muyum?
* ayrı odaya gectıgınde ılk 3-4 gun onun odasında yatmam kendını daha guvende hıssettırır mı ?
*bu aylarda kusma vs gıbı rıskler soz konusu olur mu ? oglum gecelerı kusan bır bebek degıl gercı ama.... yıne de aklımı kurcalıyor.

tşk

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Kozzy

telsızlerın zararlı oldugunu duymamıstım. mutlaka arastıracagım. bebek odası yatak odamızın hemen yanında. ortak duvar var aramızda. en azından kısa bır sure ıcın telsız kullanır sonra onu da gereklı gormeyebılırız dıye dusunuyorum.

oglumu en son gece 12 gıbı beslıyorum, en erken 03.30 gıbı uyanıyor, bazen 5 gibi...
fakat saat 6.30 dan sonra uyumak ıstemıyor. yıne de sallayarak da olsa 8.30 a kadar bazen uyutabılıyorum. ama karyolasına gecersen en son kalkıs saatı 06.30 olacak.
ama sallamadan uyutmamız cok onemlı cunku evden dısarı cıkamıyoruz sırf bu yuzden.
eve hapsolduk resmen. cunku dısarıda kendı kendıne uyumayı bılmedıgı ıcın uykusuzluktan huzursuz oluyor.


oykm_08

4-6 ay arası odasında kendi kendine uyudu, 6. ayda sallamaya başladık ve odasında uyudu. sonra işe başlama dönemimde akşam 19-01 arası odasında sonrasında  bizimle aynı yatakta uyuyor ve hala da o şekilde devam ediyoruz çünkü çok özlüyoruz birbirimizi. çokbilmişe katılıyorum sizin uyku hikayeniz nasıl olacak bakalım (:


Kozzy

bu arada, 4.5 aylık bır bebek ıcın aksam 20:30 ya da 21:00 da gece uykusuna yatıs gec degıldır heralde ?


Kozzy

eveeeet, telsızımız bugun elımıze ulastı. sanırım yarın aksam kendı odasına gecırecegım bır aksılık olmazsa. gazamız mubarek olsun dıyelım :) gelısmelerı paylasacagım.elifcagla

kozzy bende ayırmayı düşünüyorum sen neler yaptın bana anlatır mısın?


selen24

Arkadaşlar daha kucukdegllermı szce .yasında bıle degller ateşlenseler inleseler nsl farkedecksnz.bence ayrmayn szn kokunuzla uyusumlar.


nakbulut

Ben 5. ayında ayırdım. Daha sonra daha zor olacağını düşündüm. Ayrıca küçük beşiğine artık sığmıyordu ve odamızda daha büyük bir beşiğe yer yoktu. 5. ayına kadar beşiğinde, ana kucağında sallayarak uyuttuk ama çok geç uyuyordu. Uyku eğitimi vermeye de karar verdim. Odasında önce gündüzleri uyutmaya başladım, daha sonra geceye geçtim. Kendi kendine uyumaya da birkaç günde alıştı.

Bu bir tercih meselesi, ben o zaman ayırmasaydım sürekli "ayırmam lazım" diye düşünecektim. Böyle düşünmeyecekseniz ayırmayabilirsiniz. 
Odalarınız yakınsa sesini duymamanız mümkün değil, her şekilde duyuruyor çünkü. Ben telsizi kullanmaya gerek bile görmedim. Zaten insan şartlanınca uyanıyor en ufak sese. Kısacası ben memnunum, tavsiye de ederim :)


Kozzy

oglumun odasını cok uzun bır sure once ayırdım ve uykuları su anda cok daha ıyı. dişlerin zorladıgı geceler harıcınde tabı.


elifcagla

nakbulut eğitim sürecinden bahsedermisin nasıldı?


Cevaplamak için Üye ol