Üsküdar ve Koşuyolu kreş, anaokul deneyimleri

ayberke soruyor: 10

Merhabalar,

3,5 yaşında oğlum var ve ona kreş bakıyorum.Daha önce forumda dar kapsamdada olsa bu konunun işlendiğini gördüm fakat daha ayrıntılı konuşursak daha faydalı olacağı kanısındayım.

Bu iki güzergahta kreşe, okula gidenler hangilerine, kaç liraya gittiklerini, mennun olup olmadıklarını belirtirlerse sevinirim.

Birde naturaliz koşuyolu, ve çitlembik hakkındada bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


ayberke

Pardon yanlış yazmışım, naturalız değil,naturel kres ve anaokulu adı


greenalmond

merhaba.

ben de kızım için koşuyolu'nda kreş arıyorum. koşuyolu'nda şu ana dek çitlembik, çocuk dünyası, natürel, okyanus, küçümen adlı kreşlere gittim. 
Çitlembiğe kızımla gittik. sahibini soğuk ve fazla akademik buldum. ben kızım daha küçük, ya çok ağlarsa diyorum, 1 hafta sizle gelir, sonra sizsiz gelir, çok ağlayacak tabii, biz kucağınızdan zor koparacağız ama zamanla alışır diyor. bunu söylerken hiçbir duygu belirtisi yok. ben incinmesin, travma yaşamasın diyorum, kadıncağız ille de montessori diyor. ayrı bir uyku odaları yok. 
çocuk dünyasının binası ve fiziki şartları iyi, sahibi samimi ve açık sözlü. çocuğun okul fobisi yaşamaması için gerekirse 1 ay siz de onula gelin diyen, çocuğun ürkmemesi için elinden geleni yapan bir kadın. ancak sahibinin eğitimci ya da psikolog olmaması, bir öğretmenin fazla sert ve bıkkın görüntüsü, diğer öğretmenin hiç bir soruma tatmin edici bir yanıt vermemesi teredüde düşürdü.
okyanusun fiziki şartları iyi, lüks bile sayılabilir. ücreti diğerlerine göre fazla. orada kızımla ilgilenen öğretmen de ilköğretim çağındaki bir çocukla ilgileniyormuş gibi bir tavır sergiliyor, "üstten bakan" bir havası var. en geç 18.30da çocuğun alınması isteniyor.
küçümenin eğitim koordinatörü de sahibi de içten, açık sözlü ve güvenilir bir portre çiziyor ama fiziki şartlar hiç iç açıcı değil. ben orada bütün günümü geçiremezdim herhalde.
natürelin sahibiyle görüşmek mümkün olmadı, bir kez daha gideceğiz. öğretmenleri tatlı, çocuklar mutlu görünüyor. ama gittiğimiz gün içeride korkunç bir cereyan vardı, benim boynum tutuldu, o çocuklar hasta olmuyor mu acaba diye düşündüm.
ateş böceği ile ilgili olumlu yorumlar duydum, perşembe günü oraya ve düşler evine gitmeyi düşünüyoruz.
kreş ve anaokulu arayışında olan herkese kolaylıklar ve iyi şanslar diliyorum. ayberke

Bende şu ana kadar atlı karınca, düşlerevi, patıka, doğan koleji(üsküdar),doğa kolejı(üsküdar) anaokullarını gezdim.

Sırasıyla tüm okullara habersiz gittim.Atlı karınca mekan ve oyuncak açısından en kapsamlı olanı(internet sitesindeki video gibi sadece biraz eskimişler)Ama nedense eğitim içeriği olarak boş bir kreş gibi geldi bana.Çoçukların devamlı oyun oynadığı bir yer gibi...

düşlereevi fena değil ama mekan çok küçük, çoçuklar sıkılır daralır diye düşünüyorum.

patıkada  mekan olarak küçük ,çoçukları uyumaları için yemek yenen yere yatak atmışlar öyle yer ayarlamışlar.Devamlı yatak koy kaldır muabbeti.

Doğan koleji mekan olarak hiç beenmedim.En küçük yaş grubu en üst katta.(4 katta)bide bu yaştaki çoçukları oyuncakla vakit geçirtçekler gibi geldi bana.

Doğa koleji içlerinde şu ana kadar içime sinen tek yer.Daha ciddiler sınıf ve çoçukların oyun alanı olarak tatmin edici.Çeşitli aktiviteleride var.

Atlı karınca 1080,düşlerevi 675, patika 700, doğan koleji 1000 tl fiyat verdiler tam gün.

Bu kreşler içinde içime sinen tekyer doğa koleji oldu.Tabii gezilecek daha çok yer var.Çitlembik,natürel,okyanus,pembe panter, küçümen vs var.Onlarada bakınca tekrar yazarım.

Umarım diğer arkadaşlarda kendi tecrübelerini yazarlar.(Özelliklede bahse konu yerlerde çoçuklarını kreşe gönderenler de yardımcı olursa sevinirim.)


ayberke

Hiç kimse deneyimini paylaşmıyormu.


greenalmond

Merhaba,

Ateşböceği Anaokulu ile görüştüm. Çocukların bir grubu uykudayken diğer bir grup serbest oyun saatindeydi ve okulda çok gürültü vardı. Kızım o sesin içinde sağlıklı bir uyku uyuyamaz düşüncesiyle orayı eledim. Bir de yemek menüsünde her cuma bütün öğünlerde "sürpriz" yazıyordu. bunun anlamını sordum. çocukların sevdiği bir yiyeceği sunduklarını söylediler. iyi de siz bu menüyü çocuklara değil, velilere veriyorsunuz, bize sürpriz yapmanıza gerek yok dedim, ikna edemedim, ikna olmadım.
Düşlerevi Anaokulu ile görüştüm. Genel olarak beğendim fakat içeride 2 erkek görevli (biri sürekli orada değilmiş) görünce kızımı oraya vermek istemedim. Yanlış anlaşılmasın, beylerin herhangi bir rahatsız edici tavrı yoktu ama ben yuvada erkek bulunmasından hoşlanmıyorum.
Natürel Kreş'e bir kez daha gittim. müdür orada olmadığından içeri alınmadık. Kapıdan bir kız çocuğunun yalınayak olduğunu gördüm, rahatsız oldum. sahibi daha sonra arayıp bir açıklama yaptı ama içim rahat etmedi.
Deniz Anaokulu ile görüştüm. Bulundukları binaya yeni taşınmış olmalarından kaynaklanan bazı eksikler var ancak benim içime sindi. Sahibi Deniz Hanım'ı samimi, sevgi dolu ve işinin ehli buldum. Bugün kızımın kaydını yaptırdık. 
Doğru karar verdiğimizi umut ediyorum. 
Gelişmeleri paylaşırım.ayberke

Merhaba greenalmond.Hayırlısı olsun diyorum.Düşler evi, ateşböceği,natürel, patika, atlıkarınca ve deniz anaokulu karşılaştıınca bende sizin gibi en mantıklı olanın deniz olduğu kanısındayım.Nedenlerimiz birkısmında aynı birkısmında farklı ama denizin sahibi, öğretmenleri alanı vs gibi konularda bence diğerlerine göre daha iyi.Daha gezicek kreş var ama hevesim kalmadı.

Mutlaka gelişmeleri paylaşın.

 


greenalmond

Deniz'de 3. günümüzdü. Kızım aşırı anneci olduğundan henüz dip dibeyiz sınıfta bile ama umutlu ve kararlıyım. okula güvenimi sarsacak bi şey yaşamadık. aksine şimdilik çok ilgililer. sahibi deniz hanım bir işletmeci gibi değil, bir anne gibi yaklaşıyor olaya. kızım yarın okulda uyumak istediğini söyledi. uyumayacaktır muhtemelen ama önemli olan niyet diyorum :)greenalmond

Deniz'de 3. günümüzdü. Kızım aşırı anneci olduğundan henüz dip dibeyiz sınıfta bile ama umutlu ve kararlıyım. okula güvenimi sarsacak bi şey yaşamadık. aksine şimdilik çok ilgililer. sahibi deniz hanım bir işletmeci gibi değil, bir anne gibi yaklaşıyor olaya. kızım yarın okulda uyumak istediğini söyledi. uyumayacaktır muhtemelen ama önemli olan niyet diyorum :)
ayberke

Sahibi konuusnda size katılıyorum.Çok ilgililer bencede o cıvardakilerin en mantıklısı gibi duruyor.Sanırımben sizin kızınızı gördüm.Pazartesi günü saat 4 cıvarlarında deniz hanımla görüşürken bugunde yeni bir kızımız başlıcak demişti.Hatta odaya girer gibi olmuştu.Alışır diyorum.Benimkiside oradan ayrılmak istememişti.Bende bir yere yazdırınca bilgilendiririm.Hala kararsızım.Biz Üsküdarda oturuyoruz kreş parası servis parası derken üsküdarda bir kreş var oranın fiyatına nerdeyse denk gelicek bende o yüzden düşünorum hala.

Size kolay gelsin.


snaras

Merhaba ,

Hayırlı olsun inşallah huzurla devam edersiniz okulunuza.

Biz Okyanusluyuz. Çok memnunuz. Evet diğerlerine göre çok pahalı ama bence değer. Size üstten baktığını düşündüğünüz öğretmen sarışın mıydı kumral mı?Cevaplamak için Üye ol