anakucağından sonra 9-36 oto koltuğu çok mu büyük olur ?

fundad soruyor: 7

arkadaşlar bebeğim şuan 6,5 aylık . yeni oturmaya başladı ama henüz kendini tutamıyor. sanırım tamamen oturup kendini tutması 8 ayı bulacak,şuanda arabada anakucağı kullanıyoruz ,8. aydan sonra 9-36 kg oto koltuğu kullansak çok mu büyük olur sizce . ?
bir de bu konu çok tartışıldı belki ama isofix çok mu gerekli? arada çok fiyat farkı var :(
herkese teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


mis

merhaba fundad
benim oğlum yaşına göre uzun boyl bir çocuk , bizim doktorumuz yanılmıyorsam 10 aylıkken normal oto koltuguna geçirmişti. Bendeki oto koltugu da 9-36 aylık. kltuk 3 kademeli, altındaki kulbu cekince birer kademe kaydırıp yatar pozisyona geciyor.  ben oto koltuguna gecirdiğimde genellelikle en yatay pozisyonda oturtuyordum . hem daha rahat hemde ani frenlerde kafasını tutamasa bile one gelmiyor. isofix nasıl bilmiyorum ama oto koltukları zaten emniyet kemeri ile sabitlendiği için bence gayet guvenli. en onemli olan cocugu oto koltugunda oturtabilmek... 


NORTH_TAN

Biz de ana kucağından 9-36 kg geçtik. Geçtiğimizde bebeğimiz 8 aylıktı ama kilosu 10 kg'du. Özellikle isofixli istedik.
Emniyet kemeri sabitlemesi çok iyi olmuyor. ana kucağumız emniyet kemerle bağlıydı. Çok huzursuz oluyordum. Ayrıca ne kadar az sallanan bir koltuksa çocuk o kadar mutlu oturuyor.
Bu sebeplerden kesinlikle İsofix öneriyorum. Birde oto koltuğunun biraz yüksek olmasını. Bebeğiniz rahat dışarı görebilsin.


elvan

biz biraz geç geçtik normal oto koltuğuna. 13 aylıktık galiba, daha geç bile olabilir. ilk koltuk genişti, epey idare etti. ama 8 aydan sonra (kilosuna da bağlı olarak) geçilmesi normal geliyor bana.

9-36 koltuğumuz isofixli. özellikle isofix tercih ettim. koltuk, arabada bulunan demirlere sabitleniyor ve böylece arabanın bir parçası haline geliyor. kaza anında yerinden oynama durumu olmuyor, daha güvenli bir şekilde seyahat ediyor bebek... kesinlikle tavsiye ederim. biz de başta kemerli kullandık, üstelik bazası da vardı oto koltuğumuzun ama içim hiç rahat değildi, sürekli sallanıyordu. şimdi 2. bebek olursa ilk oto koltuğumuzun baza kısmını isofixli olarak tekrar satın almayı düşünüyorum.


fundad

teşekkürler herkese tecrübelerinizi paylaştığınız için,dikkate alacağım tavsiyelerinizi


dandi01

Biz 6 aylık, 9 kiloyken geçtik :) Ama bebeconfortun isofixli olanını aldık, en çok yatar pozisyona gelen ve bebeği rahat ettiren o olmuştu. Fiyatı da çok abartılı değildi. Biz ondan önce daha pahalı bir koltuk almıştık ama o çok dik olduğu için değiştirdik.


bersu_792

canım 9 -18 kılo olanı al ben ızının uzmanından gorustum ve 9 36 kılo olanlar cocugunuz için cok rahat olmayacak önemlı olan cocugunuzun rahat etmesımı yoksa sızın cebınızdn az paramı cıkması dedı bende onemlı olam bebegımın rahatı dedım romer al dedı


elvan

yukarda 9-36 yazmışım. bersu yazınca farkettim. bizimki de 9-18... römer duo plus isofix. eşim bir daha koltuk mu alacağız, 9-36 alalım diye ısrar etmişti, ben 9-18 aldırmıştım diğerinde rahat edemez diye. tarafımdan yanlış bilgilendirme olmasın diye düzelteyim dedim :)Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 8

Hemogram degerleri 0

Emzik bırakma 1

Ella ertesi gün hapı ve emzirme 3