Gebelikte tetenoz aşısı yaptırmayanlar

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


tiara

ben yaptırmadım çünkü tek tetanoz aşısı bulamadım, hepsi Td(yani difteri tetanoz) idi. Hamile kalmadan 4-5 yıl önce elime çivi batmıştı yaptırmıştım o yüzden çok da gerekli bulmadım.


gmzalp

bende yaptırmadım yoğun çalışıyordum gidemedim, doktorumda önemsemedi..


momoveannesi

Bende yaptırmayanlardanım. Doktorum ister yaptır istersen yaptırma demişti. Bana bırakmıştı kararı yani.


Ezgi_MertBora

Ben yaptirmadim. Saglik ocaginin listesinde olan bir asi. Ozel hastanelerde zaten yok planda. Ben de saglik ocagi sorunca duydum. Doktoruma sordum. Gerekli bulmadigi gibi" ahirda, evde vs. Dogurmaya niyetin yok heralde" diye hafiften dalga bile gcti. Kendisi cok da pimprikli ve detaycidir ustelik. Ben de gerekli gormedim. Saglik ocagi isleri iyice sarpa sardirdi zaten. Bu asilari saglik bakanligi yaptirin diye gonderiyor. Personel de yaptirdiklari her asi icin ek ucret aliyo prim gibi. Aile hekimleri senin gbeliginle senden cok ilgilenir oldular zaten iyice is zivanadan cikti. Neyse bu baska bir mevzuya girdi. Bn yqptirmadim icim cok rahatti oglum 8 aylik hicbir sorun da yasamadik.


ozlmarmylmz

bende yaptırdım hemde 2 doz....
hayat bu herşey olabiliriflah_olmaz

yaptırmadım.doktorum gerekli görmedi hatta.(ankara-ahmet bostancı)sebep olarak iyi bir hastanede iyi koşullarda doğum yapıcak olmamdı.


gesnur

ben de yaptırmadım doktorum evde doğuracaksan yaptır ama ben seni medicanada doğurtacağıma göre gerek yok dedi yaptırmadım:)


Melody

Ben yaptırmamıştım.asklepios

gebelikte tetanoz aşısı, yukarda arkadaşların dediği gibi; doğum esnasında göbek kordonu kesilirken kullanılan aletlerin asepsi kurallarına uygun steril edilmemiş ve paslı olma ihtimallerine karşı öneriliyor, burada amaç anneyi değil, bebeği tetanozdan korumak. evde doğumlar için gerekli elbette. ben de yaptırmadım, kadın doğum hekimi olmama rağmen...


mert_mert

hamileyken sağlık ocağından çok aradılar ama yaptırmadım ama doğumdan sonra yaptırdım ..ama benimki 4 doz ..şuan 3 tane oldum bir tanesi seneye kaldı..evde orda vs doğum yapma ile ne alakası var belki doğum yaparken kapıcan veya denize girerken ayağın kesilcek ev kazası olur vs bu tür şeyler olabilir yani herşeyi doğuma bağlamayın bence insanın başına herşey gelebilir...mesela ben dr giderken olmadık bir anda kafama otoparkın yanından geçerken demir düşmüştü çok şükür bişi olmadı ama daha vahim bir durumda olabilirdi ...(görülmez kaza)Cevaplamak için Üye ol