yabancı bakıcısı olup dolar üzerinden maaş verenler

_Sezin_ soruyor: 2

Merhaba hanımlar,

Aranızda yabancı bakıcısı olup dolar üzerinden maaş verenler doların hızla yükseldiği dönemlerde herhangi bir degisiklik yaptınız mi? Biz 9 ay öncekinden 160 tl fazla vermekteyiz dolardaki artışdan dolayı. Ona bu durumu yansıtmadık.  Dolar daha da artarsa ne yapmalı merak ettim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


burcaksahin

Bir arkadaşım yılı tamamlamak üzere oldukları için ablalarının maaşına zam yapmak istediğini ama bu döviz dalgalanmasından dolayı yapmaktan vazgeçtiğini söylemişti. Bir başka seçenek olarak da abla ile konuşarak hem ufak bir zam yapmayı hem de kuru arlarında sabitlemeyi teklif edecekti. Sonucun ne olduğunu bilmiyorum ama sanırım size azıcık fikir verebilir.


konusankedi

aynı durumu biz yasıyoruz. 6 ay önce 1.79dan olan dolar su anda 2.01. doları sabitlemeye yanasmadı. şimdi 6. ayın sonunda bir de zam istiyor. aslında 700dolar olsun istiyor ama o kadarına yetişemem. su an 600 + haftalık 25tl veryoruz. 


oğlumla cok iyi anlaşıyor ve evin her işini yapıyor ama ben 2 yıldır zam almadan calısıyorum. 6 ayda zam, beni zorlar. arada kaldım.
1 yılı dolunca 50 dolar zam yapsam, sonraki yıl da bir 5o daha? benzer durumda olanlar var mı?Cevaplamak için Üye ol