Mama sandalyesini kaç yaşına dek kullandınız?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Kaymacina

Biz 27 aylık olduk ve hala kullanıyoruz, sanırım daha uzun müddet kullanırız ama bizimle oturuyor tabi..senin biizmle oturma dediğinden kastın ne.. biz yemekleri beraber yiyoruz, o mama sandalyesine tabağını alıyor vs.


esraozlem

Biz solo mama sandalyesini (chicco polly vardı bizde) 6-12 ay arası kullandık sadece. Sonra buradaki adaptörden alıp normal sandalyeyle masada oturmasını sağladık. Hala da bu şekilde devam ediyoruz. Hem güvenli hem de masada bizimle oturmaya alıştı tamamen.


fazi

aslında ben e-bebkt e sandalye üzerine yerleştirilen ve hem yükseltici hem önden bağlamalı bir mama koltuğu görmüştüm tek endişem ipek çok hareketli bir çocuk olduğundan sandalye ile yerlere yuvarlanma riski


meycan

Gülce son birkaç gündür bizle beraber normal sandalye/tabureye oturmak istiyor bizle beraber.
Oturunca da abla oldum ben diyor:)
Ama normalde de ben sürekli mama sandalyesi kullanmıyorum. Sehpanın kenarına minik taburesine oturmaktan büyük keyif alıyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bizimki de annemlere geldiğimden beri yani bir aydır artık mesela bahçede otururken normal sandalyede oturuyor. Tabi çok fazla sabit kaldığını söyleyemem, mobil halde sürekli inecek, çıkacak, gezecek. Ben de pek hoşlanmıyorum aslında gezip gezip sonra gelip bir kaşık yemesinden. Ama mama sandalyesinde de bir süre sonra kriz geçiriyor, omuz kemerlerini indiriyor, ayağa kalkmaya çalışıyor falan.

Bir ara önlük de taktırmıyordu, ama ben pes etmedim, yine eskisi gibi takıyoruz. Allah korusun en büyük korkum da zaten çocuğun peşinden koşturarak mama yedirmek.

NOT: Hala mutfakta mama sandalyesine oturtuyorum.


simge

benim kuzenim 2,5 yaşındaki oğlu için mama sandalyesinin yanı sıra bunu da kullanıyor. Çok uzun süre oturtamasa da hep birlikte sofrada olmuş oluyorlar.Cevaplamak için Üye ol