rota aşısı

CigdeM_eC soruyor: 5

arkadşalar rota aşısı ilgili tüm verileri okumama rağmen bir karar veremedm yaptrnda yaptrmaynda okadar çokki dr.bile ben iki tane cocuğumada yaptrmdm bşyde oldı yaptrırsanz madii açıdan ben kazanrm yaptrmassanz bu çocuk bu virüsü hiç almyck hastalanmyck anlamına gelmyor kararı size bırkyrm deynce kafam karştı evet ..şu kanı ya vardm yaptrnlar bu hastalığı daha hafifi atlaatyo evde misali yaptrmansa hastane serum vs şeklnde zor bir süreç geçirreek anck kalntı bi hasar olmadn atlatyo  ooff off ...fikirlerinizi beklyrm deneymli arkadşlar varsa yardmcı oln lütfen

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


GOGO05

evet aakin aşıların sonuçları 10 yıl sonra ortaya çıkıyormuş eşim ve ablamın sözleri(dr olur kendileri)


GOGO05

bencede aishwarya herkesin kendi seçimi herkes kendi kararını verir haklısın


tiara

rotavirus enfeksiyonu bazen epey kötü geçiyor, fakültede çocuk stajı yaparken rotavirus enfeksiyonu ile hastaneye yatan bir sürü minicik bebek görmüştüm, anne baba bebek hastanede perişan olurdu, hep o gelir aklıma..oral alınan bir aşı olması da güzel, çocuğa iğne yapılmamış oluyor. sonuçta kızamık ölümcül bir hastalık değil, bir çok çocuk kızamık geçirir hiç bir şey olmaz ama bazıları daha şiddetli geçirir, kötü sonuçları olabilir o yüzden aşısını yaptırıyoruz. bu yüzden yaptıracağım ben rotavirus aşısını.


river

1 HAFTADIR ROTA VİRÜSÜYLE UĞRAŞIYORUZ.AŞI YAPTIRMADIM FAKAT ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI YAPTIRIDIM.PERİŞAN OLDU YAVRUCUM ZOR GEÇEN Bİ HASTALIK BENCE...Kİ BENİM KIZMDA KUSMA FALAN YOK DAHA AĞIR GEÇİRENLER HASTAHANEDE YATANLAR VARMIŞ..TABİ TERCİH MESELESİ AMA YAPTIRSAYDIM KEŞKE DİYORUM..


aysecikim

. Oğlum 4yasinda. Hastaneye zor yetiştik. Yavrum 12 saatte bitti. Normal bir ishal kusma değil. Görmedim böylesini. 3gun hastanede yattik. Keske yaptirsaymisim ama is isten gecti. Cok korkutucuydu.
Cevaplamak için Üye ol