Gece beslenmesi, gece uyanmaları

fndt soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar,


Kızıma anne sütü veriyorum.Ama gecede 2-3 kere uyanıyor ve ben süt yetiştiremiyorum artık. Ne vereceğim konusunda kararsız kaldım. Şimdiye kadar hiç formül mama vs gibi şeyler kullanmadım. Gecenin bir yarısı da suya tahıllardan karıştırp vermek istemiyorum (midesine oturacağını düşünüyorum.) Ltf yardım!!

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


feyzadereli

Merhaba,

Benim kızım da şu anda 7 aylık ve son birkaç haftadır geceleri çok sık uyanmaya başladı. 4 aylıkken bile gece 11de emer, sonra sabah 5 civarı uyanırdı. Şu anda ek gıdalara da geçti ve sütümde belirgin bir azalma yok. ben o yüzden bu gece uyanmaların acıkma ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. 6. ay ile beraber bebeklerde ayrılma korkusu başlarmış ve bebek uyandığında annesini yanında istermiş. ben Ece'nin gece sık uyanmalarını buna bağlyorum açıkçası. senin bebeğinin de uyanma nedeni açlık olmayabilir. mesela diş ağrısı da olabilir.

Sevgiler,

Feyza 


_Sezin_

Ben de tam bu soruyu soracaktım denk geldi. Bizde de gece çok sık uyanmalar ve emmeden sakinlesememe problemi var. Pispis ya da suyla sakinlesmiyor ağlama şiddeti artıyor sonunda emzirerek rahatlayabiliyorum. Gece beslenmelerini nasıl seyreklestirebilirim? Çünkü aciktigini sanmıyorum.


fndt

Slm Feyza, ben de diş ağrısı nedeniyle uyandığını düşünüyorum.


Bu gece yatmadan önce 220 cc anne sütü verip, gece uyanırsa da Burcu'nun dediği gibi su ile sakinleştireceğim

Bu arada doktor ile konuştuğumda Milupa gece maması ver , bir daha uyanmamsı lazım demişti.

Bunlara rağmen uyanırsa, "açlık" seçeneğini kesin eleyeceğim.

Yarın sonuçları yazıcam arkadaşlar.

Çok teşekkürler:)


feyzadereli

bol şans :)
ben de su seçeneğini bir deneyeyim bu akşam. hazır mama vermeyi hiç istemiyorum :(


mibrim

aynı durum bende de var gece uyandığında meme vermezsem kesinlikle sakinleşmiyor halbuki önceleri asla böyle değildi..açlıktan mı dedim (sütüm hep azdı)gece mamada verdim almadı aç olsa muhakkak içerdi biliyorum demek ki açlıktan değilmiş dedim kokumu istiyor vs diye düşündüm...barok

bizim doktor uyurken yanına bir eşyamı koymamı söyledi beni kontrol etmek için sık uyanıyor olabilirmiş


berenim

Ayni durum bende de var birkac gecedir aglayarak surekli uyaniyor emziriyorum vok emincede kusuyor.yatmadan oncede milupanin tahilli kasik mamasini veryorum


fndt

Slm herkese,


Dün akşam eve gider gitmez kızım emzirdim yaklaşık 45 dakika civarı.19:30 a kadar. 

Saat 21:30 da anne sütüne pirinç unu ve pekmez karıştırdım 140 cc civarı.Pirinç unlu karışım olduğu için daha fazlasını veredim.Bunu da içti ve tam doydu.

Gece tekrar 01:00 de uyandı ve 150 cc anne sütü içirdim.Emzirmedim, doyup doymadığını ölçebilmek için.

Ve sabah 05:45 te uyandı 130 cc anne sütü verdim.

06:45 te tekrar uyandı ve emzirdim.

Suya pek yüz vermedi bu nedenle anne sütü verdim.

O kadar ağlayarak uyanıyorki, ve süt verince kana içiyorki başka bir sebepten uyandığını düşünemiyorum artık.
fndt

Evet Burcu haklısın sanırım , emzirdiğinde kesinlikle daha sık uyanıyorlar. Cumartesi günü doktora gittiğimde, kilosu olması gerektiği gibi çıkarsa , besleme ve emzirme dışında nasıl bir yöntem uygulayabileceğimizi soracağım tekra.


hulya_defne_mert

Benim kızım da aynı dönemden gecti. Ek gıdalara gecince yeni besinlerden dolayı gece çok susar demisti doktoru. Aslinda susayıp da uyanıyordu ama ben gidince yanina emmeden gondermiyordu tabii :)) gecicek bu dönemleri, merak etmeyin..Cevaplamak için Üye ol