Gece beslenmesi, gece uyanmaları

fndt soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar,


Kızıma anne sütü veriyorum.Ama gecede 2-3 kere uyanıyor ve ben süt yetiştiremiyorum artık. Ne vereceğim konusunda kararsız kaldım. Şimdiye kadar hiç formül mama vs gibi şeyler kullanmadım. Gecenin bir yarısı da suya tahıllardan karıştırp vermek istemiyorum (midesine oturacağını düşünüyorum.) Ltf yardım!!

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


dilakuzusu

kızım 6.5 aylık .Daha önceleri geceleri 1 -2 kez uyanırken son 1,5 aydır en az 4 kez bazen de daha fazla sayıda uyanıyor.Ben acıkmamış olduğunu düşündüğüm için ve her seferinde emerek uyumaya alışmasın diye emzirmemeye çalışıyorum ama nafile kesinlikle emmeden uyumuyor.Geçtiğimiz hafta 2 tane dişi çıktı ,bu gece sık uyanmaları ondan mıydım bilemiyorum ama artık geceler kabus olmaya başladı.Ne zaman düzelecek diye umutla bekliyorum.


fndt

 Cumartesi doktora gittiğimizde, gece sık uyanmalarının sebebini su içme isteği olarak değerlendirdi.El gıdaya geçtiğimiz için su ihtiyacı çok daha fazla olurmuş.Suya maalesef hala lıkır lıkır içecek kadar sıcak bakmadı kızım.Gece su vermeye çalışıyorum elimden geldiğince.Olmadı emziriyorum.Artık alışacak yavaş yavaş diyorum.


feyzadereli

Biz de ctesi doktora gittiğimizde, doktorumuzun yorumu; ya acıkıyordur ya da dişlerle ilgili bir sıkıntısı olabilir oldu. Acıkma ihtimaline karşı yatmadan önce muhallebi yedirip yatırmamızı önerdi, daha tok tutar diye.

Dün akşam 8de muhallebi yedirip uyuttum, 12de o uyurken emzirdim. 2de uyandı emdi, sonra 6da uyanmamıştı daha ama ben işe gideceğim için yine o uyurken emzirdim. aradaki 2 uyanması da olmasa süper de yine de işe yarıyor galiba. bir süredir neredeyse saat başı uyanıyorduk.


selencem

Feyzadereli, çok zorda kalırsanız forkül süt de verebilirsiniz. Benim sütüm çok erken bitti, mama sçocuğu oğlum, o kadar korkacak bir şey yok :) Ama tavsiyem sadece gece verin ki memeyi bırakmasın çünkü biberon kolay gelebiliyor.


feyzadereli

Teşekkürler Selen, aslında zaten gün içinde çalıştığım için anne sütünü biberonla alıyor. neyse ki dr Browns'ın az akışlı biberonunu kullanıyorum da memeden soğumadı şimdilik. Ece'nin kilosu da çok iyi, o yüzden şimdilik mama vermek istemiyorum. zaten gece uyandığında emmek isterse emiyor, süt oluyor yani. zaten uyku arasında da çok emmiyor bizimki. benim derdim gece sürekli uyanmasın ve her uyandığında da memeye alışmasın.
Cevaplamak için Üye ol