Batıkentte en iyi kolej

draysim06 soruyor: 9

Batıkent'te en iyi özel okul neresidir?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


draysim06

ÖZ ATA OKULLARI adına yakışır bir çizgi belirlemiş.okula girdigimiz andan itibaren sanki ATATÜRK müzesinde geziyormuş gibi hissettim.kapılarının dış cephesindeki kurtuluş savaşı resimleri okul bahçesindeki türk devletlerinin mozalesi ve nene hatunların pir sutan abdalların farabinin ve konferenas salonunun duvarlarındaki tarih misyonlarının resimleri beni çok duygulandırdı.çünkü ben oglumun matematik fen bilgisi sosyal bilgiler derslerinden çok öncelikle özgüvenli tarihini bilen atalarını bilen vatan bayrak aşkı anne baba sevgisinin kutsallıgı ile yetişen bir birey olmasını istiyorum.okul geçtigimiz dönem egitime başlamış olmasına ragmen katologunu inceleyip bilgi aldıgımda türk silahlı kuvvetleri ile yaptıgı belediyeler ile yaptıgı sendikalar ile yaptıgı parti genel merkezleri ile yaptıgı sözleşmeler voleybol milli takıma kazandırdıgı ögrenciler spor alanlarındaki başarıları ve teogdaki başarıları ile dikkatimi çekti.iyi bir yönetim ve idari kadronun çalıştıgını anladım çocugumu yeni dönemde öz ata okullarına vermeye karar verdim.civardaki birkaç okulu gezmeye de gittim.örnegin aktif koleji sahibi bir mütahitmiş tanışmadık ama içerdeki havayı teneffüs ettigimde egitimci olmadıgı aşina uygar koleji el degiştirmiş ve birçok ögrencisi öz ata okullarına gitmiş..sınav okulları binası çok güzel ancak egitim sıfır denecek kadar az ki bunu okulu gezerken ögrencilerin davranışlarından anlamamak elde degil resmen tiyatro izledim.tercih sebeplerimin arasında olan kariyer koleji ise tamamen bir devlet okulundan farksız çok kalabalık kim kime dumduma hertaraf psilik içinde wuuuuuuu hatırlamak bile istemiyorum .sınav okullarına şaşırdım çünkü sahibinin egitimci oldugunu duymuştum ancak başı boş ama güzeldi binası .tercihim öz ata okullarından yana kısa sürede ki başarısı takdir edilmeli diye düşünüyorum bana eski ted kolejini hatırlattı okudugum okul oldugu için biran düşündüm.bu arada okulun içi de beşyıldızlı bir otel kıvamında ATATÜRK ilkeleri ile bir yol çizdikleri belirgin hele ki böyle bir siyasi dönemde cesaret isteyen bir çizgi.okulu görmeden kayıt yaptırmayın derim size.okulun sahibi genç bir arkadaş diye duydum ancak henüz tanışamadım ancak okulun girişinden itibaren titiz biri oldugunu vizyonunu bakış açısını görebileceksiniz diye düşünüyorum ben çok begendim..hepimizin çocuklarına şimdiden yeni egitim döneminde başarılar diliyorum


psikologaybuke

Özellikle ÖZ ATA OKULLARI'ndan uzak durunuz. YÜCE ATATÜRK'ün adını kullanan ve uzaktan yakından eğitimle alakası olmayan bir okul. Öğretmenlerini kenara çekip konuşsanız okulun nasıl bir yer olduğunu görebilirsiniz. Okulun bir eğitim stratejisi, eğitim kadrosu yok maalesef. Okulun dış görünüşüne aldanmayın sakın. İnşaat firması kılıklı insanların dolaştığı sahibinin de aynı görüntüyü verdiği bir okul. Eşimle beraber kurucusuyla görüştük. Bir an kendimi Polat Alemdar'ın odasında gibi hissettim. Batıkentte başka alternatiflere bakabilirsiniz. yalnız dikkatli inceleyin sonuçta herkes çocuğu için en iyi olanını ister.


draysim06

Sağolun biz öz ata okullarını tercih ettik hem çocuğumuzun eğitiminden hem sosyal hemde kültürel etkinliklerinden oldukça memnunuz. Öğretmenlerimiz de civarda ki okullarllardaki ögretmenlerle kıyaslanmayacak kadar iyi .saat sabahın altısında öz ata okullarını hedef alarak yazmanızsa takdlre şayan. Teşekkürler ediyorum yinede biz çoçuğumuzun mutlu başarılı olduğu bizimse emin ve güvenilecek bir el bulduğumuzu söylemek istiyorum sağolun 


elkal

Ben de Batıkent civarı iyi bir özel okul arıyorum, umarım gerçek velilerden bilgi alabiliriz.simdiokulluolduk_

ege universitesi gv okullari'ni degerlendirebilirsiniz


appleapple6

kayıt yaptırmışsınız ancak sizin okulla ilgili görüşlerinizi merak ettim. eğerki memnun kalmayıp başka bir okul düşüncesine girerseniz çocuğunuzun kaçıncı sınıf okuyacak olduğunu söylerseniz yardımcı olmaya çalışayım. Tabi okuldan beklentilerinizde önemli. 


psikologaybuke

Batıkentte İngiliz Kültür kolejinde çocuğu olan arkadaşlarım var ve gayet memnunlar..


meltembah

Çocuğum Batıkent Özata okullarına 2017 öğretim yılında başladı. Okula başlama amacımız okul yönetimi tarafından bize kaliteli bir eğitim, iyi bir İngilizce ve sanatsal faaliyetlerde vaatlerde bulunmalarıydı. Başladığımızdan itibaren olumsuzluklar peş peşe gelmeye başladı. Aradığımızda geri dönüş yapacağız deyip geri dönüş sağlamadılar, okula başladığı gün sınıf öğretmeni biz çocukları servise bindireceğiz deyip çocuğu sınıfta unuttu, İngilizce öğretmeni okulun başından raporlu olması sonrasında tekrar gelip tekrar raporlu olması ve sonunda okuldan gitmesi. Branş derslerinin müfredatın gerisinde gitmesi. Çocuklar üzerinde hakimiyet kuramayan öğretmenler nedeniyle ders işlenememesi. Okul içinde ne olduğu belirsiz adamlar gezinmesi. Çözüm olarak ta çocukların tehdit edilmesi. Sonuç olarak iki ay dayanabildik ve sonrasında kaydımızı başka bir okula aldık. Sizlerle yaşadığımız sıkıntıları paylaşmak istedim.


ObsesifAnne

Batıkent İngiliz Kültürde geçen yıl çok sıkıntı yaşadığımızdan çocuğumu aldım. Kesinlikle önermem... 


Cevaplamak için Üye ol