hamilelikte kaç kilo alınır?

iremmm soruyor: 10

merhabalar! 8 haftalık hamile olanlarrr... bu zamana kadar kilo alan var mı?? Örnek: Weight Gain During Pregnancy

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


gokalpileseyrialem

ayseuze maşallah daha çok yeni hamleliğini çok erken öğrenmişsin Allah tamamına erdirsin. Eğer bloga göz atma imkanın olduysa bende erken hamilelik belirtileri içinde aşırı gazdan bahsetmiştim.Yine herkeste aynı olmamakla birlikte bende regl döneminde ki gibi çok gaz vardı.
Yolun çok başındasın öğrenmek isteyeceğin çok şey olacak blogtan faydalanacağını düşünüyorum. Sevgiler..
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/08/ilgilenenlere-erken-gebelik-belirtileri.html


balbocegim

bendede acaip gaz var.. mide bulantılarıda başladı.. yorgunluk, halsizlik.. ve hala emziriyorum kızımı. o da beni daha fazla yorgun düşürüyor.. bende kilo alımı başlamadı.. zaten dr çok fazla kilo almayı önermiyor.. hamurişlerinden uzak dur dedi. süt, yoğurt, balık, yumurta... bol su.. ve yürüyüş önerdi.... umarım rahat bir hamilelik geçiririz hep beraber...


ecrinsu

bende 11.haftaya kadar kilo almamistim hatta boyle devam ederse super olucak die dusunuodum.simdi 24 haftalik hamileyim ve sanirim 8 kilo aldim.daha ne kilolar bekliodur beni kimbilir:)


ayseuze

evet çok erken öğrendim hamile olduğumu:) (yazmak bile hoşuna gidiyor insanın:))yürüyüş konusunda düşünceliyim çok, yani cesaret edemiyorum ben. 8-5 çalışıyorum işim genel olarak masa başı ve akşama doğru belim ve kasıklarım gerçekten çok ağrıyor.

hamile kalmadan önce her sabah düzenli spor yapıyordum (kardio).polikistik over yüzünden aşırı kilo almıştım ve vermem gerekiyordu.şimdi zaten kiloluyken hamile kaldım.yürümezsem aşırı kilo almaktan korkuyorum. sizler nasıl yaptınız yani kaç dakika yürüdünüz? ben işten sonra yürümeli miyim acaba?yoksa sabahları eskiden yaptığım gibi koşu bandında yürüyüp mekik falan mı çekmeliyim?


iremmm

cnm öncelikle merhaba... hayırlı uğurlu olsun diyelim:) doktorlar fitness yada mekik olayını çok önermiyorlar.. en iyi spor yürüyüş ve kolay bir doğum için bazı egzersizler( bunara netten ulaşabilirsin) en önemlisi de kegel egsersizi diorlar. benim fikrim sabah zor gelmiyorsa dinlenikken yürüyüş yapmak ve tabii ki 20 dk.yı geçmemek gerekiyor:) bende öyle yapyorum 9. haftadayım yürüyüşlere devam:))vaz

zaten 4-5 ay gibi kilo alımına başlanır. ben başlangıçta iki kilo verip sonra 12 kilo aldım


vaz

zaten 4-5 ay gibi kilo alımına başlanır. ben başlangıçta iki kilo verip sonra 12 kilo aldım


ibesrahim

ben ilk aylarda yiyemediğim için kilo verdim sonra doğuma kadar 16 kilo aldım.Doğumdan sonra 2-3 aydada tüm kilolarım gitti.Bebeğimle uğraşmaktan yemek yemeye vaktim kalmıyo :(ays_el

aman dikkat edin 1 2 veya 3 cü farketmez hamilelin sonuna doru çok kilo alınıyor ben 3 yü 2010 haziranında sezaryanla dünyaya getirdim ama 25 kilo almıştım hala dağa 10 kilo duruyor.


gulbahar

Merhabalar
Ben 8 haflalık hamileyken hiç kilo almamıştım. 7. ayımda toplamda 4 kilo almıştım ve 7 kilo ile de hamileliğimi tamamladım. Hastaneden çıkıp eve döndüğümde hiç doğum yapmamış gibiydim(sezeryan sancılarım hariç tabi). Bence doktorunuzu dinleyin dediklerini uygulayın kendinizi kaptırmayın ve sağlıklı bir doğum yapın.
Bebeğimin hiçbir sağlık problemi de yok gayet sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. Kilo almak sadece kendinize önemli olan bebeğinizin kilosu.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Sut alerjisi?(atlanmis olabilirmi) 2

derya275 22A7A
Son: derya275,

Hipospadias ameliyat sonrası 1

enginze 13A
Son: Meryem_,

rEflü ve uyku 4

nevvera 4A
Son: ezgkar,

Ankara futbol kursu 1