Kayınvalide bayıyor

ankaanka soruyor: 10

kayınvalide yi şikayet etmeyi sevmem ama artıkk beni bayıyor kadın geldimi gitmek bilmiyor kendim yatılı misafirliğe gitmeyi hiç sevmem başkasında kalmayı kadın geldimii gitmek bilmiyor surat assan ters cevap versen yok yaaa yüzsüz yüzsüzz gitmez bence tadında bırakmak lazımm artık sinirlerimde kaldırmıyor suratını gördümmü şeytan görmüş gibi oluyorum 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


maviboncukk

Mesafe koymak senin elinde birazda.. Gitmwdigine gore iyi agirlaniyor herhalde..


ankaanka

kadına sıkıldığımı hissettirdiğime göre pekde iyi ağırlandığı söylenemz kadın mesafe tanımıyor yüzsüz yüzsüz gitmiyor


civancim

Bu durumda bazılarında oğlumun evi düşüncesi hakim oluyor o nedenle suratınızı takmıodur belki zor bi durum.ben de yaşadım benzerini.başka bi konudan tartıştık öyle mesafe girdi:)


kayaveannesi

ucakla bi saatlik yoldayız, oğlum 2,5 yaşında oldu ve resmen 2 yıldır evime gelmedi kv... bizde de tam tersi, ben gelsin arasın sorsun isterim yok, max. 4-5 ayda bir ah getir torunumu özledim der, götürürüz!


otakil

Ankaanka kayınpederiniz yokmu yoksa?bellroad

arkadaslar nasıl mesafe koyacagız. bizimki de geldi mi (izmirden) yatılı kocasıyla birlikte en az 10-15 gun 100mt2 evin icnde kalırlar. butun gun gece evdeler haftasonu gezdirilmek beklerler. nasıl mesafe koyup 1-2 gun kalmalarını saglayacagız?


amasmid

peki siz hangi şehirde oturuyorsunuz bellroad? yani kayınvalidenler izmirden gelmek için neredeyse yarım günlük yol tepiyorsa 1-2 gün kalıp dönmelerini beklemek biraz saçma. eğer durumları çok iyi değilse ve uçak kullanmıyorlarsa zaten yaşlı insanların o yol yorgunluğunu atması 1 gün alır. 10 - 15 gün kalmaları da çok fazla tabii, ama hiç olmazsa 1 haftayı da çok görmemek lazım kocamızı doğurup büyüten insanlara.

ananka, sizinkiler ne kadar mesafeden geliyor ve ne kadar süre kalıyorlar? sözde mesafe koymak adına surat asmak ters cevap vermek doğru gelmiyor bana. Bunları yapmak yerine kocanla açık açık konuş o da ailesiyle konuşsun. Hatta bir dahaki sefere siz kendiniz davet edin ve organizasyonu siz yapın. gidiş dönüş biletlerini de siz ayarlarsınız böylece sizin onlar için uygun gördüğünüz misafirlik süresini de onları incitmeden göstermiş olursunuz.


guta

Ben de amasmid gibi düşünüyorum. Her ne kadar ben de gelip kalmalarına bayılmasam da, geldikleri zaman 1-2 gün kalıp dönmelerini beklemek de doğru gelmiyor bana. Kendi annem geldiği zaman 1-2 gün kalıp gitse üzülürüm şahsen. Sevmesek de yargılarken kendimizi karşımızdakinin yerine koyup yargılamamız gerektiğini düşünüyorum. Siz ileride şu anda gözünün içine bakarak büyüttüğünüz yavrunuzun evine gitseniz ve karısı size 10 gün kaldınız diye surat yapsa ne kadar üzülürsünüz düşünsenize. 

Sevgili bellroad, "kocası ile yatılı olarak" ifadeniz bana çok ters geldi. Kocası diye hitap etmeniz bile zaten ne kadar sevmediğinizi gösteriyor. Kocası dediğiniz kişi eşinizin babası, ya babası diyebilirsiniz ya da kayınpederim diyebilirsiniz. Sanki el gibi bahsetmek hoş değil. Şahsi fikrim tabi.

Yapılacak tek şey saygıyı elden bırakmadan mesafeyi korumak diye düşünüyorum. ankaanka

kayınper var o evde tek başına kalıyor keşke 15 gün olsa razıyım...2-3 ayda bir geliyor yatak odası dahil her çekmeceyi açar heryere girer 


ankaanka

zaten biz evlendikten 3 ay sonra bize yatılı gelmeye başladı ilk 6. ayda eşimle bizi birbirimize düşürmeyi başardı herkes evlendiğinde cicim ayları yaşarken biz kavga ettik ilk anneler gününde bizdeydi ona hediye aldım hediye alıp verdiğimi eşime söylemedim otururken eşimde tesadüfen yaa annne bizde sana hediye alamadık kusura bakma dedi kadında eşin bana aldı saolun demedi şaştım kaldım....sonra eve ilk geldiğinde misafir odasına burası benim odam vss... der. benimle sorun yaşarsa ağlarr eşime kendi eşine kayınpeder eşimi arar kızar sonra eşim bana sarar kavga ederiz vsss kadınını ruh hastası olduğunu düşünüyorum ne yazıkki beni de hasta etti evlilik buysa keşke evlenmeseydim diyorum bekar kalsaydım diyorum


Cevaplamak için Üye ol