özel sağlık sigortası

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


deniz53

Merhabalar;

Benım henuz bir cocugum yok ama kendime dogumu kapsayan bir sigorta yaptırdım ılerde rahat ederim dusuncesıyle. ılk sene yaptırırlarken etraf tarafından uyarıldım uyarılma sebebım bu sene bu kdr prım odersın seneye buna %50 zam yaparlardı. bende boyle bırsey yasamamak adına kendı sıgortama bunun hakkında bır maıl attım bana dedıklerı hyr bızde boyle bırsey soz konusu degıldı ve bu bende yazılı olarak var. ama bu sene yenılerken gordum kı prımımde %60 lara gelen bır artıs olmus. bende aradım yanlıslık olup olmadıgını sordum bana hıc bır yanlıslık olmadıgını hatta bu prımın dahada yuksek oldugunu ve ınsıyatıflerını kullanarak %10 luk bır indırım yaptıklerını soyledı yanı durum bana bır artıs yapıolar bu artıs onlarada cok gelıyor ve kendı kendılerıne ındırım yapıyorlar ama artan yıne %60 lık mıktar. sıgortanın kendısıyle cozemedım ve kendılerını tuketıcı haklarına, roesserans sıgortalar dernegıne, ınsan haklarına ve benı yonlendırdıklerı bı cok yere sıkayet ettım. daha dun benı ıstanbul valılıgınden aradılar bu konuda. prımımde bır dusu yasıyacagımı dusunmuyorum cunku sızınde belırttıgınız gıbı herseyı bır kulbuna uyfurmuslar ama bana %10 bır artısı yaptırdıgım bır testın sonucunda cıkan tahlıkelı bır tanı ıcın yapmıslar ben gıttım bu testı bır daha yaptırdım temız cıktı ve o yuzde onluk artısı gerı aldılar elkı sızde bundan yararlanabılırsınız. ama sıgortalardan ıgrtı olmus turk toplumu o kdr haklı ki. benım sıgortam acıbademdı ve ben bunu degıstırıcem seneye ıns. ıs bankasının sıgortasında kımse problem yasamadıgını soyluyor degıstırmeyı dusunursenız arastırabılırsınız.


egis

Merhaba,
Ben de  benzer bir  şeyi Allianz ile yaşadım. İşyerimden sigortam var ama doğum limiti çok düşük olduğu için kendim sadece yatarak tedaviyi kapsayan sigorta yaptırdım. Hamileliğimden sonra yenileme dönemi geldiğinde sigortaya zam geldiğini söylediler. Halbuki ilk sene hiç kullanmazsam indirim de olacağı için az ödeyeceğimi söylemişlerdi baştan. Güya primlere zam gelmiş, 700 lira olan prim 1100 lira olmuş, bana da indirim yapmışlar, 950 liraya düşmüş. Yatarak tedavi kapsamlı olduğu için 1 sene hiç kullanmamıştım, bu indirimi yapmaları gerekiyordu zaten. Biraz üsteleyince lütfedip 50 lira daha indiler. 700 lira primin nasıl olup da %50 arttığını açıklayamadılar. Heralde ikinci sene hamile olduğum için arttırmışlardı. Bence bütün sigorta şirketleri aynı, her durumu paralarını çıkarmak için bahane olarak kullanıyorlar.


buraksigorta

merhaba,

Allianz acentesi olarak yukarıdaki şikayetlerinize elimden geldiğince açıklama yapmaya çalışıcam,

poliçelerde 3 aylık donemlerde fiyat artışı olmaktadır.
poliçenizi ilk yaptırdığınızda belli oranda bir indirim uygulanmıştır bundan dolayı 2. sene yenilemenizde fiyatı yuksek gormussunuzdur. yoksa dogum yapıcagınızı dusunupte fıyat artısı yapılamaz.
sene içerisinde poliçe priminizin %50sinden fazla kullanım olduysa yenileme doneminde indirim alamazsınız. poliçenize uygulanıcak arttırım yenileme donemındekı police priminizin %50sini gecemez.

poliçelerinizi sadece dogum için dusunmeyıp ileridede basınıza gelebılcek her turlu saglık problemine karsı dusunup yaptırırsanız sizin yararınıza olacaktır. 4. sene sonunda ömur boyu yenıleme garantısı alırsınız. herturlu sorununuz ıcın info@buraksigorta.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

http://www.buraksigorta.comCevaplamak için Üye ol