Bir saatligine bir yere biraktiginizda?

beatrix soruyor: 2

Ben hep kendim baktim buyuttum kizimi. Apartmanda cocuklu kimse yok benim akrabalarim burda yok. Esimin akrabalarinda cocuk sayisi sifirin bile altinda.. Cok yalniz ve surekli benimle zaman geciren bir yavrum var.

Anneannesi izmire iki saat mesafede oturuyor 3 defa orda yatiya kaldi hepsi bu..

Simdi oyun grubuna birakiyorum agliyor. Citlerin diger tarafinda oturuyorum iki dk agliyor iki dk susuyor.

Apartman toplantisina indim kendi babasiyla kendi evinde oyuncaklari arasinda anne anne diye 5 dk bir agliyor

Babaannesine gidince ayni sekilde hep beni cekistiriyor.

Dun meyve getireyim dedim o da gelmek istedi hadi gidelim dedim salondan mutfaga bile el ele yurumek istiyor..

Ben ona cok sariliyorum fiziksel temasa doyurmak istiyorum. Acaba bu sebeple mi bana yapisti.

Herkesin cocugu yavas yavas ayriliyor annesinden.

Ayni oyun grubuna ayni ogretmen ablalar ayni bebekler ile 3. Ay oldu gidiyoruz. Hala alisamadi. Beni gormesine ragmen agliyor.

Bagimlilar gibi yani.

Benden baska hic kimseyle oyalanmiyor. Oyun grubunda mesela kimseyle oynamiyor. Hep tek basina. Yanina bir cocuk gelirse diger tarafa gidiyor. Oynadigi seyi bile birakiyor tek kalabilmek icin. En sevdigi sarkilar caliniyor herkes dans ediyor. Once muzige ritm tutuyor sonra bir bakiyorum pencere kenarina gitmis bir gozude burda olup bitende ama lego oynuyor.

Basiniza boylesi geldi mi hic ne yapmak gerek

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


CokBilmis

Off of, çok dolmuşsun sen arkadaşım.

bence buralarda oyalanma. Bir pedagoga danış. Nasıl davranman gerektiğine ona göre karar ver.

Yalnız içini rahatlatacaksa şöyle bir şey söyleyebilirim: 2,5 -3 yaşına doğru seni bir kenara itip babayı istemeye başlayacak. O zaman babasıyla ilişkileri daha rahatlar.

Ama kafana takılan diğer konular için, bir uzmana başvurman daha iyi olur.


lopikcim

Ben çalışıyorum ve kızıma ablam bakıyor:Sabah işe gelirken az da olsa mızıldanıyor ama kolay kandırılabiliyor, çoğunca da bye diyor bana..Ben işteyken oldukça iyi vakit geçirdiklerini düşünüyorum ablamla, çünkü hemen hemen her öğlen ( her gün giderim eve, iş-ev çok yakın) ve akşam iş çıkışı bana bir sürprizleri olur, yeni bir kelime ya da yeni bir şarkı , oyun gösterirler..İletişimleri bu kadar iyi olduğu halde ben eve girdiğim andan itibaren ablamı satıyor, yemek yiyorlarsa, ablamın elindeki kaşığı alıp bana uzatıyor ya da her ne oynuyorlarsa onu kovup( resmen parmaklarıyla git git yapıyor) benimle oynamak istiyor...Herhangi bir işle uğraşmama izin vermiyor, elimden tutup odasına götürüyor, bir kaç dakika ortadan yok olduysam anii annni diye evi turluyor...Televizyonu bile benim açmamı istiyor, suyunu illa ki ben içirmeliyim ..Tuvalete beraber giriyoruz ..Akşam uykuya geçişi muhakkak birlikte yapmalıyız, çok çok bunaldıysam( uyku krizimiz meşhurdur bizim) ablam ya da eşim uyuturlar ki onun da başlangıcı ağlayaraktır...Özetle ben evdeysem, yapışık ikizim olmak istiyor...Amam dışardaysam sorun yaratmıyor, sadece normalde olmam gereken saatte eve gitmemişsem ( nasıl hissediyorsa) arada evi turluyormuş..Cevaplamak için Üye ol