Muhallebi ve Şeker...!

smyy soruyor: 5

Sevgili anneler sizlere birşey danışmak istiyorum. Ben bebegime şimdiye kadar hiç muhallebi vermedim içinde şeker olduğu için. Hazırlarını ise zaten hazır gısa hiç kullanmıyorum. Son zamanlarda düşünüyorum acaba şeker koymadan kuru meyve ve normal mevye yani muz, elma gibi şeylerle tatlandırabilirmiyiz. Bunu deneyeniniz var mı acaba? Akşam ögünü olarak doyurucu olabilir diye düşünüyorum bu yüzden vermek istiyorum. bebegim gece çok uyanıyor emmek için.


Bu yöntemi deneyen anneler varsa ve paylaşırsa sevinirim.


Cnn.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


bora

benim dr um şekersiz muhallebi yap demişti,ben 1 yaşına kadar şekersiz muhallebi verdim, 1 yaşından sonra da bal ile tatlandırdım.


elvan

biz muhallebiyi sade sevmediğimizden uzun süre pekmezle tatlandırdık. fena da değildi. pekmezi ve sadeyi reddederse şekerle de çok az miktarda tatlandırabileceğimizi söylemişti doktorumuz. şeker yöntemine gitmedik hiç. meyveli de yapabilirsiniz. kızım muhallebiyi reddetmeye başladığında muzlu, armutlu 1-2 tane de bebe bisküvisiyle tatlandırmıştık. bir süre öyle yedi. uzun zamandır muhallebi vermiyoruz. kendisi artık yemiyor...


nesejoy

bence ilk once sekersiz dene, eger begenmezse pekmez deneyebilirsin. ama sakin BAL verme. Bal icin 1,5 yasi beklemek gerekiyor.

bir de Aptamil in gece tahillari var. anne sutu veya mama ile hazirlaniyor. tok tutucu ozelligi var. muhallebiden  de daha besleyici.ben kizima aksamlari onu veriyorum.


okanumut

Ben de formülle ve şekersiz muhallebi hazırlıyorum.. biraz kabızlık yapabiliyor, dr bir miktar şeker ilavesiyle kabızlığını rahatlatabilirsin demişti.. gerçekten de iyi geldi gibi.. (130-150 cc'ye bir küp esmer şeker ilave ediyorum iki gündür, fakat bu aralar diş çıkardığı için yapıyorum, sonra yine şekersiz yapacağım..)


sevda

bende muhallebisini pekmezle tatlanırıyorum, rengide pek hoş oluyorCevaplamak için Üye ol