pipi temizliği (sünnet derisi)

sevcanvet soruyor: 8

bebeklerinizin sünnet derisini yukarı çekip pipisini temizliyormusunuz? yenidoğanlarda yapılmaması gerektiğini biliyorum ama artık 7 aylık, sizler ne yapıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sevcanvet

iki gündür bezinde pembe renkli akıntı var acaba bundan dolayımı diye düşünüyorum, dün gördüğümde eşimle bi seferlik dedik 2. görürsek doktora götürelim diye düşündük ama ben gördüğümde saat akşam 5 olmuştu bile :(( burda çocuk doktorları hafta sonu çalışmıyor endişelenmeye başladım :((


sevcanvet

pembe lekelere az su içdiğinden yazıyor internetten buldum :(, suyu arttırsam iyi olucak..

 


_shushu

Yenidoğanda neden yapılmaması gerekiyor biliyor musunuz?Biz yaptık bir sorunda yaşamadık gibi görünüyor.Geçmiş olsun.


sevcanvet

uzman tv de bez temizliğini anlatan videoda duymuştum ama sebebini bilmiyorum

 julyet

efe 1 aylikken dr. gostedi, cekip suyla temizleyin diye. ara ara yapiyorum.


Mj

1.5 aylıkken sünnete götürdüğümüzde doktor deri altında kalan kirleri temizlemişti. Açıkçası ben erkek bebeklerin pipisiyle çok oynanmaz dedikleri için hep üstünden siliyordum. Deri arkaya çekilip temizlenmesse zamanla kalıplaşıyor o kirler. Daha sonra zaten sünnet oldu diye yine derisini geri ittirmemiştim. 4 aylık civarı bir gün eşim altını temizlerken bir beyazlık gördü. Telaş yaptık hemen sünnet doktorunu aradık. Merak etmeyin 1 hafta boyunca her altını değiştirdiğinizde derisini geri ittirip bepanthen sürün o kirler yumuşar ve banyoda dökülür demişti. Dediği gibi bir haftaya kalmadan temizlendi. Şimdi banyo yaptırırken sadece deriyi ittirip temizliyorum normal altını açtığımda bir şey yapmıyorum. Biraz uzun oldu galiba :)


iflah_olmaz

ben hiç o tarz bi temizlik yapmadım hiç de duymamıştım.burda okuyup dr.sordum.çocuğu kendi haline bırakın demişti:-)))

 


_shushu

Sizin o doktoru görsem pisliği kendi haline bırakıp hastalık olmasını bekleyelim diye sorardım açıkcası.Başka yerde olunca temizlemek gerekte böyle hassas bir noktayı neden kendi haline bırakmak gerek anlamadım.


Cevaplamak için Üye ol