organik bebek kozmetiği

zeyneb soruyor: 10

kızım doğmadan önce tamamı bitkisel ve nerdeyse % 90-95 oranlarında organik bir ürün olan erba organicin pişik kremi, losyonu, yağını, vucüt ve saç için olan şampuanını almıştım. çok memnun kaldım, şampuanlarından bir kaç kutu bitirdim.  diğer ürünlerini bitkisel ve organik olmasına rağmen çok az ve ancak gerektiğinde kullandığım için pek ihtiyaç duymadık. ancak bu ürünü ithal eden şirketin iflas ettiğini öğrendim. haftlardır ürünü aramama rağmen temin edemiyorum. bu sürede kızımın saçını da vücudunu da sadece pis kokulu zeytinyağlı bir kalıp sabunla yıkıyoruz:P

acaba bu ayarda bir saç şampuanı ve vücut şampuanı bulmak mimkün olur mu?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


sevican

Merhaba
Bebeğimdeki egzama için doktorumuz Mustela nemlendirici önermişti, gittiğim eczanede Mustela bulunmayınca eczacı bana Euphia diye bir markanın nemlendiricisini önerdi ve organik olduğunu belirtti. 
Şimdi de internetten baktım, Eczacıbaşının %100 organik yağ ve bitkilerden üretilen bebek ürünleriymiş.
Belki işine yarayabilir. Bu arada ben kullanıyorum nemlendiriciyi, memnun kaldım.


Pranayama

Ben doğduğundan beri Eupha kullanıyorum. Bütün ürünleri sertifikalı organik. Saç ve vücut şampuanını banyoda, pompalı köpük şampuanını da lavaboda ellerini, poposunu yıkarken kullanıyorum rahat oluyor. Masaj yapını, vücut nemlendiricisini de tavsiye ederim. Yalnız pişik kremi pek etkili olmadı. Tavsiye üzerine Mustela aldım (onda da kimyasallar var:( ama hala anüs kısmı biraz kızarık. Acaba o kadar olması normal mi? Bepanthene sürünce daha iyi oluyor ama onu da sürekli kullanmamak lazım.


NeslihanOz

Merhaba,

Ben doğduğundan beri Sebamed kullanıyordum, fakat geçen gün eczaneye krem ve şampuan almak için gittiğimde bana sebamed içinde kozmatik karışımı olduğunu söyledi, şok oldum, bana babe adlı bir ürün önerdi. Doktoruna da danıştım kışın bu markanın atopik ciltler için olanını ya da mustela kullanmamı söyledi. Fakat yüzü hala çok kuruyor, kullanmaya devam ediyorum ama içim hiç rahat değil. Bu ürünlerin organik olup olmadığını bilmiyorum, acaba babe kullanan ya da araştıran var mı?

Sanırım Euphia bu ürünlere göre daha güvenli...


zeyneb

cevaplar için teşekkür ediyorum. şimdilik araştırmam devam ediyor:=) bulana kadar da zeytinyağlı pis kokulu sabunu kullanmaya devam edeceğim.

sebamed kesinlikle organik değil. organiğini geçtim bitkisel bile değil. babe hakkında bilgim yok benim. ama organik olsa muhakkak üzerinde organik ibaresi olur.

mustela eczanelerde hemen hemen organik ürünlerle aynı fiyata satılıyor ancak ben bu ürünün içeriğini kozmetik ürünlerini 
"http://www.cosmeticsdatabase.com/"; bu siteden kontrol ettiğimde hiç güzel sonuçları olmadığını gördüm.

sizler de her tür kozmetik ürünleri bu adresten kontrol edebilirsiniz. bebeğime hamileyken, mustela güzel kokuyor diye mustela alacaktım.  ama sonra bu siteden içeriğini görüp almamıştım.


sevican

Ben doğduğundan beri zeytinyağlı sabun kullandım ancak şu anda cildindeki kurulukla başedemiyorum, vücudunda bölge bölge sertleşme-pullanma var ve nemlendiriciler sorunumuzu çözmüyor. Zeytinyağlı sabun kullandığıma çok hayıflanıyorum çünkü ciltleri çok hassas ve sabun çok kurutuyor, sabunsuz birşeyler kullanmak gerekiyor bence. euphianın sabunsuz jelini aldım, deneyeceğim..zeyneb

pek tabii ki sabun ciltleri kurutuyor, ancak ben de sabunu kimseye tavsiye etmedim. ben de yeni bir ürün bulana kadar geçici olarak kullanıyorum ki sanırım hülya'nın önerdiği markayı kullanacağım.


Pranayama

Gaia'nın sitesinde sertifika bilgisini göremedim?
Bu arada pişik kremi olarak tavsiye edebileceğiniz organik bir ürün var mı?


kelebek

SEBAMED den çok memnunuzzNeslihanOz

Herkese merhabalar, ben daha öncede belirttiğim gibi Sabened kullanmaya tekrar başladım. Çünkü bu organik ürünler ve yazılanlar yüzünden kafam çok karıştı, bende bunu bir uzmana sormanın daha doğru olacağını düşündüm. Bir kaç hafta önce kızımı dermatoloğa götürdüm, organik ürünlerden hangisini kullanman gerektiğini sordum.

Bana organik ürünlerin yeni bir pazar payı olduğunu ve de çok tavsiye etmediğini, sebamed ten memnun olduğum için onu kullanmaya devam etmem gerektiğini, her değiştirilen ürünün kızım için alerji riski taşıdığını ve bu organik ürünlerin hepsinin de organik olmadığını felan söyledi.

Paylaşmak istedim, biz yine Sebamed kullanmaya başladık ve çok memnunuz...


lina

merhabalar
 pişik kremi olarak eart mama angel baby kullanıyorum şeffaf ve süper
  şampuan logona göz yakmadığı için 
  natures baby organics vücut kremini kullanıyoruz. Vücut kremi denince tek geçilebilecek bir ürün. Zaten Nature's Baby ürünleri duyarlı bir anne tarafından kendi çocukları için geliştirilmiş ürünler. İçeriğinde aloe vera, shea, gül yağı, gül suyu, zeytinyağı mevcut. Özellikle yenidoğanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Her türlü kızarıklığı hafifletme özelliği var, denedim tecrübeyle sabittir. Kendi teniniz için de mükemmel bir ürün diyebilirim. Bir de çok hoş, çok hafif bir kokusu var hele yenidoğan kokusuyla birleşince ortaya mükemmel bir koku çıkıyor. Bebeğimi kucağına alan herkes "bu ne kadar güzel bir koku" derdi. Güvenle öneriyorum.
 L'occitane ürünleride alternatif...

 Bence kullandığınız ürünleri şu siteden kontrol edin  http://www.cosmeticsdatabase.comCevaplamak için Üye ol