pazaryerindeki 2.el ürünler çok pahalı değil mi??

puzzle soruyor: 10

nurturıa pazaryeri'ndeki satışa sunulan 2.el ürünler sizede çok pahalı gelmiyor mu???

anlayamıyorum..yani marangoza verip daha uyguna ,isteğime göre yaptırabileceğim yepyeni mobilyalar yahut mağazadan gidip 0 ürünleri daha uyguna alabilecekken vs.vs.. pazaryeri hiç bir zaman cazip görünmüyor..

2. el kullandığımız ürünleri, çöpe atmak yerine, ihtiyacı olan insanlara satılmasını çok makul buluyorum ama bu işi ticarete döküp, misal yenisi 50 tl lik şeyide kullanılmaşınında 45 tl ye satılması sizede saçma gelmiyor mu???

siz ne düşünüyorsunuz??

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Deniz06

Satanın ve alanın kişisel tercihidir. Sonuçta fiyat fazla geliyorsa alınmaz olur biter. Kimseye bir dayatma yok ki. Bence herkes sattığı ürünün durumuna göre fiyat koyuyor. Sıfırından hiç bir farkı yokken de tutup çok düşük bir fiyata satmak da gereksiz.
Üstelik Aldım-Verdim grubu var ihtiyacı olanlara ücretsiz gönderimler için.
Tercihlere saygı duymak dışında birşey yapılmaz bence.


Fundaaa

bencede bazı ürünler çok pahalı


polen

bebek mobilyaları mağazalarda zaten çok pahalı,2. elinin pahalı olması normal bence.marangoza yaptırmak tabiki ucuz olur.diğer eşyalar içinse zaten çok kısa süre kullanılıyor,yeniye yakınlar.bence normal fiyattalar.


Beta

ben de bazeb pazaryerine bakarken 'ahh şunlar daha ucuz olsa alırım kesin' diyorum.hani öyle şeyler oluyor ki onu alacağıma üstüne birazcık daha koyup yenisi alırım diyorum,yani daha cazip olması açısından daha uygun fiyat konulabilir.ama alan arkadaşlar bi ton para vermiş,bari verdiğim paraya değsin diye düşünüyordur muhakkak


gamze_yavuz

ben de bir çok ürün için pahalı olduğunu düşünüyorum, ürün ilgimi çekiyor bakıyorum 0 ın az altında e malum kargo ücretleri de oldukça pahalı, başa baş geliyor o yüzden almamayı tercih ediyorum.Zumrut_Mert

bende öyle düşünyorum arkadaşlar bebek şeyler pahalı olsa bile ikinci el ikinci el olyo tabiki ama tabi onun nasıl bi ellerde olduguda önemli bence


mert_mert

bazı ürünler 2.el değil 3 5 el olabiliyor takasla veya bu işi evdeki eşyaları satma maksatlı değilde ticerete dökmüş olanlar 3 5 el olarak satabiliyor.bazı ürünler cidden pahalı mesela 2.el ürün yarı fiyatına olmalı ama sıfırı mesela 100 tl burda 2.eli 85 tl :)) kargoda eklenince sıfırın fiyatı geçiyor..


iflah_olmaz

benim fix tarifem aldığımın yarısıdır genelde:-))eşimin şirketininde yurtiçi kargoyla anlaşması var onu kullanıyorum.benden alan anneler mennunlar şimdiye kadar.benim dışımdaki satıcılarda da çok nadirdir uçuk fiyatlar veren.ben makul buluyorum fiyatları.

 mert_mert

iflah olmaz eşinin şirketine birgün maliyeye takılırsa ceza gelebilir benden sölemesi..şirketi.n gönderdiği kargoların faturası olmalı eğer yoksa bile numunedir bedelsizdir gibi fatura irsaliye düzenlenmelidir aksi halde birgün maliyeye takılırsa ceza geliyor benden sölemesi..(şirkete yani)

şirket isimli kargolar genelde denetlenir muhasebiciyim bu arada :))


iflah_olmaz

eşimin şirketi bir aile şirketi.yönetim ve mühendisler tüm kargolarını(özel ve mesleki) yurtiçi kargoyla gönderirler.kimi dışarda okuyan oğluna tarhana gönderir kimi şehirdışındaki bi fabrikaya parça.yurtiçi kargoya gidilmiş kardeşim biz çok kargo gönderiyoruz bize de gönderen çok oluyo.sizle göndersek bize indirim yaparmısınız denmiş.onlarda tamam demişler.kağıt üzerindede anlaşmışlar.faturalı işlem.8 e gidecekse 5 gidiyor.neden ceza alsın anlamadım?Cevaplamak için Üye ol