pazaryerindeki 2.el ürünler çok pahalı değil mi??

puzzle soruyor: 2

nurturıa pazaryeri'ndeki satışa sunulan 2.el ürünler sizede çok pahalı gelmiyor mu???

anlayamıyorum..yani marangoza verip daha uyguna ,isteğime göre yaptırabileceğim yepyeni mobilyalar yahut mağazadan gidip 0 ürünleri daha uyguna alabilecekken vs.vs.. pazaryeri hiç bir zaman cazip görünmüyor..

2. el kullandığımız ürünleri, çöpe atmak yerine, ihtiyacı olan insanlara satılmasını çok makul buluyorum ama bu işi ticarete döküp, misal yenisi 50 tl lik şeyide kullanılmaşınında 45 tl ye satılması sizede saçma gelmiyor mu???

siz ne düşünüyorsunuz??

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


mert_mert

şirket üzerinden alakasız yerlere faturasız mal veya herhangi birşey giderse ve birgün o maliye kontrole takılırsa usulsuzluk cezası alır ..şirketin aile sülale şirketi olması gerekmiyor ceza almamak için..örnek vereyim yanımdaki yardımcım faturasız irsaliyesiz mal çıkışı yapmıştı hemde 2 adet tşört numesi tesadüfki maliyeye takıldı kargomuz ve ceza geldi firmaya 190 tl yanlış hatırlamıyorsam 2 3 sene önce den bahsediyorum..yani şirket ünvanı geçince maliye denetleyebiliyor açma hakkıda var kutuyu..ve başka bir örnek vereyim irsaliye kesilmişti kargoya verildi irsaliyenin düzenlenme tarihi 3 mm aşağı kaymış diye yine ceza geldi şirkete..itiraz hakkıda olmuyor ..devletimiz sağolsun bu tür cezalar olmazsa nasıl kalkıncak..yani durum bu..


ekinnn

Benim bildiğim ikinci el eşya iyi durumdaysa bile 0ının yarı fiyatına satılır.Yok iyi durumda değilse satışa çıkarılmaz  zaten veya kusuru neyse belirtilerek çok çok ucuza verilir.Bunun dışındaki ikinci el fiyat politikasını doğru bulmuyorum.
Cevaplamak için Üye ol