kendi kendine oyun oynamamak

pitirpisi soruyor: 7

Merhabalar bayanlar.Benim 4.5 aylıkbir kızım var.kızım sürekli benimle vakit geçirmek istiyor.bu benim de çok hoşuma gidiyor.ancak bebeğim oyun oynarkan oyuncakları eline almak istemiyor.oyun halısında bile benim kucağımda oturarak ben oyuncakları gösterirsem oynuyor.El koordinasyonu gelişmeyecek diye korkuyorum.deneyimli anneler bebeğimi oyuncaklarıyla kendi oynaması için ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Bella

Canım neden bukadar acele ediyorsun daha çok erken birde üstüne üstelik panik olmuşsun.Yapma canım şu anda nasıl vakit geçirmek istiyorsa onu yapın altıncı aydan sonra zaten oyuncaklara uzanıp seni şaşırtacak acele etme

Birde her çocuk bir değil inan ben Ekim 2010 anneleri grubundayım hepimiz çocuklarımızla ilgili konuşuyoruz hepimizin çocuklarıda farklı aynı ayda olmalarına rağmen

Brimizin bebeği emeklemeyi geçtim ayaklandı.Diğerimizinin taklit yetenği  müthiş.Bir çoğu dört aylıkken oturmaya başladı biz yedi aylık olduktan sonra desteksiz oturmaya başladık mesela
Benim oğlum dede,baba,gel kelimerini kullanmaya çok erken başladı büyük oğlum daha bu aylarda şebek şebek etrafa bakmakla yetiniyordu.

Ben hala ağzına ek goda sokamazken pütürlü gıdalarda öğürürken aramızda mis gibi ciğer,tavuk, balık yiyen bebelerimiz bile var.

Herşeyin yeri zamanı var acele etme.Keyfini tadını çıkar.Bu berabergeçireceğiniz zmamanları iple çekeceksiniz hatırlatırım.


pitirpisi

Evet biraz panik oldum.aynı dönemde olup da daha aktif olan bebekleri görünce gelişimi geri kalır mı diye endişeleniyorum.her bebek farklı.ama ilk bebeğim olduğu için endişelenmeden yapamıyorum.sonuçta er ya da geç bunları becerecek.cevabın için çok teşekkür ederim.


Bella

Rica ederim tatlım enson yapacağın şey olsun bundan sonra kıyaslamak sevgiyle kal


CokBilmis

Emin değilim ama belki bebeğinin kişilik yapısı ile ilgili olabilir. Bazı bebekler etrafları ile ilgilenmez, sürekli hareket etmeye çalışırlar. Bazı bebekler hiç kucak istemez, sürekli yattıkları yerden etraflarında olup bitenleri incelerler.

Belki senin bebeğin de ten temasından hoşlanan ve izlemek suretiyle öğrenen bir bebektir. Annesinin eşyalarla olan iletişimine bakarak öğreniyor olabilir.

Şu an için çok erken. 1 yaşına doğru zaten bebeğinin huyunu suyunu iyice öğrenirsin. Eğer hala bir anormallik var gibi geliyorsa 1 yaşında bir psikoloğa danışabilirsin. Zaten o dönemde bir gelişim testi öneriyorlar. Gelişim testi de yaptırırsın, için rahat eder.


pitirpisi

çok teşekkür ederim.


selencem

6. aydan sonra 5 dakika kendi durabilmeye basladi oglum. artik gunde 1-2 kez 10-15 dakika tek basina oynayabiliyor. daha zaman var :)


pitirpisi

çok teşekkür ecderim.sanırım biraz aceleci davranıyorumCevaplamak için Üye ol