KIZIM ÇİŞİNİ SÖYLEMİYOR!!

ESENN soruyor: 3

 KIZIM 2.5 YASINDA AMA HALEN ÇİŞİNİ SÖYLEMİYOR. TAM GÜN KRESE GİDİYOR.

ALIŞTIRMA KÜLOTLARI ALDIM . KRESTEKİ ÖĞRETMELERİNEDE BU DURUMU ANLATTIM İLGİLENDİKLERİNİ SÖYLEDİLER.AKŞAM EVE GELİNCE BEN SORUYORUM BAZEN DAKİKALARCA TUVALETTE ZAMAN GEÇİRİYORUZ AMA TUVALATE YAPMIYOR.NE ZAMAN TUVALETTEN ÇIKSAK ALTINA  YAPIYOR.BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ. TEŞEKKÜRLER.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Elifoh

Ne kadar süredir uğraşıyorsunuz bilmiyorum ama ben oğlumla bu süreç için 3 haftadan fazla uğraştım.Bir ara bu çocuk hiç söylemeyecek çişini dedim.
Gündüzleri hiç bezini bağlamadık ve belli sürelerle tuvalate götürdük.
Zaman zaman tuvalete oturmak istemedi ,o zman da "tamam şimdi kalk ama gelince lütfen bize çişin geldiğini söyle" dedik.
Tabi yine söylemedi bir süre.Çişini kiloduna yaptığında gayet sakin "tüh unuttun galiba bize söylemeyi,bir daha geldiğinde söyle" dedik.
Aslında çiş yapmak nasıl birşey onun çok farkında olmuyorlar ilk başta.Çişini yapınca altına "anne ben şimdi ne yaptım" demişti birgün oğlum.
Hem güldüm hem üzüldüm,ben çocuk herşeyin farkında gibi davranıyorum diye.
Çok şükür şimdi iyi yoldayız:-))
Çok tekrar ve sabır gerekiyor ,merak etmeyin sonu güzel oluyor:-)


sevfurkereym

eğer çocuk bunu reddediyorsa üzerine gitmeyin.benim oğlumda 3 yaşında bıraktı bezi.bence yazın tekrar deneyin.üzerine gidildikçe inat yapabilir.daha hazır değildir.hep böyle kalacak değilya bi kaç ay daha sabredin.


ESENN

TAVSİYELERİNİZ İÇİN ÇOK TESEKKUR EDERIM.INANIN ÇOK KAFAMA TAKIYORUM.OKUL CAGINA KADAR ALTINA ÇİŞ YAPAN ÇOCUKLARI DUYMUSTUM.O YÜZDEN KORKUYORUM.

DİLERİM BENDE O GÜZEL SONUCU GÖRURUM :))Cevaplamak için Üye ol