9. Ay bebeğim çıldırdı

sevcanvet soruyor: 10

o sakin bebek gitti istediği yapılmadığında çığlık atan, altını bile bağlatmayan, kesinlikle sırtüstü konmayı kabul etmeyen bez bağlarken savaştığım, ısıran, ağlayan bi bebek oldu, pedagogdan rendavu aldım ama 1 hafta daha var ben deliricem 9. aya özel bişeymi bu?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ssultan

ben bezden kurtulana kadar savaş verdim resmen..her defasında bez değiştirirken terden bayılıyordum ....çok şükür kurtulduk derken şimdi de kilot giymiycem kavgası çıktı... inş sizinki geçici bi durumdur..


fattololo

ay bu sorun varya benim nurtiyi kesfetme sebebim. bebegim 10 aylik cildirdi, giye bbir soru sormustum. donemsel. gecici hic merak etme, sabirli ve sakin ol. bez degistirirken birsey bul onu oyalayacak. aynisi aynis aynisi, ve tum temmuz anneleri de gectik bu donemden. sonra kizim bir duruldu 1-2 ay icinde inanamazsin.


CokBilmis

:))) Hehe, eğlendim soruyu okurken. "Daha bu günler iyi günlerinnnnn" diyip, sinir bozmak istiyorum :))


fistikcik

E 1 yaşına yaklaşıyor annesi ve Dr. Benjamin Spock'un deyimiyle "Ömrü boyunca bir taş bebek olarak kalmayacağının, kendi istekleri ve tercihleri olduğunun" farkına varıyor. Normal bir süreç. Altını değiştiriken eline oyalayacak bir şey verin (ağzına götürmemesi kaydıyla bebe yağı şişesiyle epey ilgileniyorlar mesela). Sırtüstü elbette konmak istemez, o emeklemek, hatta yakında tutunarak ayağa kalkmak isteyecek. Ağlama da normal, ama ısırmayı kabul etmeyin. Kimden öğrendiyse derhal bu ısırma oyununa son versin. Sizi ısırdığında "Hayır canım ısırmıyoruz. Bak böyle cici yapıyoruz" diyerek elini tutarak gösterin. Isırınca gülmeyin, yüzünüzde sinirli olmayan, ancak kararlı bir ifade olsun. Bir süre sonra vazgeçecektir.


gokalpileseyrialem

Genel olarak tüm bebeklerin çığır aştığı bir ay 9. ay. Biz de o dönemde neye uğradığımızı şaşırmıştık. Sorunla açıp okudum yaşadıklarımızı nasıl agresif bir dil ve anlatım! Üzüldüm kendime.Çok yorucu bir dönem.Bir de uykusuzluğun verdiği manyak ruh haliyle tükenmişim. Ama geçti bak.Sizin de geçicek. Sen bu bilinçle daha sakin daha dingin bir anne ol derim.
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimle yazıdığım bir blogum var. İşte 9. ay da Gökalp'le yaşadıklarımız.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/05/9-aylk-bebek-gelisimi-1.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/06/9-aylk-bebek-gelisimi-2.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/06/9-aylk-bebek-gelisimi-3.htmlipekkusgoz

Altını nerede açıyorsunuz.Eğer koltuk, kanepe üstü vs. ise buralardan tüymeye çalışmaları kolay oluyor. Ben hala yatağının ucundaki alt açma ünitesini kullanıyorum.Eline de ya bir oyuncak ya bir tüp krem vs veriyorum.duruyor bir şekilde.Ama tabii o orada yatarken bir an gözümü ayırmıyorum üstünden,her şey yakınımda oluyor,bez vs.


ayberk_aynur

al benden de o kadar benim de 9 aylık imdattt


gesnur

sevcannnn, biz 8 aylık oluyoruz nerdeyse ve aynı şeyler var. pedagog için bence de acele etmişsin, tibet çok uslu olduğu için alışkın değilsin tabi sen, ama asyayla 1 gün geçirseydin bu söylediklerinin ne kadar normal olduğunu anlardın:)

gelişiyor annesi, kişiliği oluşuyor, istediği istemediği şeyleri ifade etömeye başlıyor, sorun yok:)kenanpeyman

dişleri çıktımı,diş çıkardığı zamanda böyle olurlarmış,ısırma huysuzluk,bağırma..bizimkiside 8 buçuk aylık hala dişleri çıkmadı ve bağırmaya bayılıyor,hiç kendi kendine oyalanmıyor,hep benimle ilgilenin kucağnıza alın diyor :)


Demgul

9 aylik bebegi olan anneler sizlerinde bebegi boylemi?Bebegime bir haller oldu surekli bir mizmizlanma hali eline gecen herseyi atma hemen herseyden sikilma yerine kabuguna sigamiyor bu dokuz aya has birseymi?emekliyor ve ozellikle gidip hali olmayan yerlerde oynamak istiyor sonrada usutuyor kuzum napicam bilemiyorum kilimlerle kapasakta cekiyor cekistiriyor onlari.Cevaplamak için Üye ol