Sütüm yetmiyor ama devam sütünü de çokmu veriyorum acaba?

CigdeM_eC soruyor: 7

MERHABA,SÜTÜM YETMİYOR DİE GEÇEN GÜN BİR SORU SORMUŞTUM AMA KIZIMIN EMMEYE İSTEKSİZ OLUŞUDA BU KONUDA İLERLEMEME YARDIMCI OLMUYOR GÜNDE SAĞDIĞIM SÜT MİKTARI MALESEF 50 CC DÜŞTÜ VE ARTIK SADECE 50 CC SÜT ALMAYA BAŞLADI GECELERİ EMMEK ZOR GELDİĞİ İÇİN VE ANNE SÜTÜ AZ OLDUĞU DOYMADIĞI İÇİN DEVAM SÜTÜ VERMEK ZORUNDA KALIYRM 240 CC İÇİYOR..SABAH KAHVALTISINI (YUMURTA ,PEYNİR ,CİCİBEBE,PEKMEZ,FIDIK  ,ETİMEK TARZI KARIŞIMLARLA),ÖĞLE İKİNDİ YOĞURT VE MEYVASI BAZEN CORBA TABİ UYKUYA YATMADAN ÖNCEKİ EMME İSTEKLERİNİ DEVAM SÜTÜ İLE TAMAMLIYOR..ANCAK Bİ DEVAM SÜTÜ 3-4 GÜNDE BİTYOR..GEÇENLERDE Bİ ARAKADŞMZ SÜTÜ OLMADIĞI HALDE NE HİÇ DEVAM SÜTÜ MAMA VEMYRM ZATEN KUZUMDA SEVMEDİ HİÇ DEMŞTİ..E SÜTÜ YETMYO DEVAM SÜTÜ İÇMYOSA NASL DOYURUYSNZ COCUKLARINIZI...(SMA GOLD PRMİL KULLANYRZ BU ARADA SİZİN TERCİHLERNZ NELER VE NİÇİN)


Bİ YERDE Bİ EKSİK Bİ FAZLA MI NE VAR GÖREMEDĞİM..

ŞİMDİDEM TŞKLER ..ELLERİNİZ DERT GÖRMESN 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nilinmasali

merhaba bendede süt oldu bitti hep yetersizdir,hala devam sütü kullanıyorum ve günlük miktarı yeni yeni 600cc ye düşürmeye çalışıyorum,10aylıkken 800 cc +miktarı belirsiz anne sütü alıyordu kızım ve bu durum günlük beslenmesini olumsuz etkilemiyordu öğünlerde bi sıkıntı yasamıyorduk ama son aylarda diş sebebiyle olsa gerek hiçbirsey yemiyor ve ben devam sütü içtiği için şükür ediyorum eger kesmiş olsaydım tamamen aç kalacaktı( süt vermemeyi denedim),o yüzden bence en azındansu diş dönemleri gecene kadar bırakmayın devam sütü vermeyi


eloskovecanuk

Bence de 10 aylik bir bebek icin iyi bir miktar... Daha inek sutune de gecemezsiniz zaten. Gun icinde yemek olarak sadece corba mi yiyor ana ogunlerde? Eger oyleyse bence 2 ana ogununde sizin yediklerinizden yemesi gerekir.kofte, pilav, sebze yemekleri vs... Ve formul mama marka tercihiniz uygun bence, eger butcenizi sarsmiyorsa:)


CigdeM_eC

arkadaşlar cok saolun yanlış bişeyler yok demekki 9 .aydan beri soframızda bizimle sofraya oturmak onun için çok keyifli bizim içinde tabi;))

şu dönemde sütüm az gelmesi daha doğrusu kızımın emmeyı bırakmasını biraz kabullenmek istemyrm sanrm oysa kendme züürt tesellisi veryrm memeden ayırmkla uğrsşmycam gerekli olanı aldı zaten kilo problemide yok çok şükür e bağışıklık sisteminide devam sütüyle idare etmeye çalşyrm yapck bişey yok olduğu kadar olmadığı kader..diyorum ağzımla tabi gelde yüreğime anlat içten bir burukluk yok  desem yalan olur sırf sütüm olsun die bi cocuk daha doğrcm dyrm şuan ki zayflığmla..(sıkar tabi biraz ;) )

ama asıl sorun sizinde yazdıklarınızdan analymki bulamaç püre tarzı ağırlıklı gdyrz örneğin şeftali yerken lif boğazına takılırsa kusmayan bir bebek olmasına rağmen hemen öğürüyor..ve bunedenle cam rendede rendeleğim herşeyi süzgeçten geçiryorm..sadce peynir.patetes tarzı yumuşak olan yiyckleri takılmadan yiyeblyr örneğin ezip köfte verdiğimde boğazna takılyosa hemen öğrüyor..

 

ha bu arada ne kadar yemek versemde anne sütü gb olmasada devam sütünü anne sütymş gb arıyoo.iki yudumda emse alıcak yada beni emmesede koklyck memeyi ağznda tutucak ..

hepinize ayrı ayrı tşk ederim..

Kuzularınızla güzel günler..

sevgiler.

gerekli oranda devam sütü ve ek gıdalara devam...


CokBilmis

Ben soruyu hiç anlamadım.

10 aylık çocuk için "sütüm yetmiyor" da ne demek? O zaten artık yemekle doyar. Anne sütünü de emdiği kadar emer. 10 aylık çocuğun alması gereken bir miktar yok ki, o miktarı tamamlayamıyorum diye üzülesiniz?

Hiç anlamadım ben soruyu.

Ayrıca ben 4. aydan sonra gece beslenmesini kesmiştim. 10 aylık çocuğa neden gece süt veriyorsunuz ki? Onun gece boyu kesintisiz uyuması lazım zaten. Açlıktan değil, alışkanlıktan emiyordur.


CigdeM_eC

COK BİLMŞİM NERDESN YAHUU...NEYSE DUR..SORUYA GEÇYM..;)

BU ALIŞKANLIK SORUNUNDA AYNEN KATILIYORM AMA GECELERİ HALA SAAT BAŞI YADA İKİ SAATTE BİR KALKLYRM MAMA YERİNE SU VERMYİ DENYRM HE MAMA YOK MEME YOK BELKİ KALKMAZZ DİE KENDMİ KANDRYRM CÜNKÜ HER SEFERNDE KALKYR..

sütüm yetmiyor geçen sorumu hatırlatmak adına yazlmş bişy çünkü kuzu artık emmiyor e haliyle vüzut süt üretmiyor ..geçenler bi arkadşm bu konuda kafamı karştrdı kim olduğunu bi hatrlasam zaten direk onunla fikir tartşması yapıp sizi meşgul etmycm ..konşma sırasnda ben devam sütü  vermyrm zaten bebeğmde hiç sevmedi e anne sütüde yoksa sadece yemek mi yiyor..bnmki yemediği için belkide bana garip geldi neticede her bebek bir değil..ben yeterki emsn sabaha kadar uykusuz kalrm zaten nekadar emick ki diyenlerdenm ve şimdide çekiyrm ..sabah uykusuz işe gidenlerdenm ..gece emmesine nie karşı çıkmadm çünkü gündüz ikikere sağdğm 300 cc sütü ertesi günü annem verydu ve gece emmse belki 6.aya kadar bile sütümü yetriemezdm.9 aya kadar ben sadce anne sütü ağrlıklı ve meyva yoğrtla besledm ama şimdi sanki anne sütü olamyınca bişeyler ekskmş gb geliyor..

 

dedm ya şuan bi çay kaşığıda çıksa anne sütü olark onu veryrm ama devam sütümz diğer ek gıdalara rağmen 400grlık devam sütü 3 günde bitince onu azaltıp başka şeyleremi yönlsem dyrm ..sütüm bitince şoka grdm ..kendm gb doyumsuz 2 yaşına kadar emen bi cocuk oluck sanydm heralde;)) ..

tşkler..

 


CokBilmis

Çalışan annelerin çoğu gece emzirmek zorunda kalıyor. Onda bir sorun yok. Ama gece boyu devam sütü vermek çok yanlış. Bu kadar da net söylüyorum.

Devam sütünün içeriğini okursan karbonhidrat oranının çok yüksek olduğunu görürsünüz. Çocuğu kaldırıp saat başı makarna yedirmekten farkı yok. Hiç sağlıklı değil. Bir an önce kesmeniz taraftarıyım.

(Şehir değiştirdim. Yeni evimde henüz internet bağlantım yok. Yokluğum bu sebeple :)


CigdeM_eC

sanrım haklısın kızımın göbeği var ve ben en çok yarın öbürgün konula yine alakasız ama obeziteden korkuyrm neyse neyse söylemdm ben öyle bişey..

dr muz bile kilo problemi yok anne sütüne devam ek gıda diye tuturmyn sütünüz yetyor yarın öbür gün nişanlısı ceren bu göbeğin ne derse hesabını siz veririsiniz demişti..sanırım tabi caizse bu makarnlara devam edersek sonumuz böyle olablir...

çalışmalara geç kalmış olsamda başlıyrm suyla besliyorum bundan sonra geceleri ..ne demişle iki yudum su bi yudum ekmek yerine..;)

 

sevgiler..

 Cevaplamak için Üye ol