Sütten kesmeli mi,göğüslerin iyileşmesini mi beklemeli ,nurturia anneleri ?

seddosh soruyor: 3

Merhabalar.. Öncelikle buraya hamileyken üye olduğum için ne kadar doğru bir şey yaptığımı yine,bir kez daha anladım.. İyi ki varsınız nurturia anneleri :)
Ve yine tecrübeleri annelerden,yaşamış olanlardan ,yaşamasa da ben böyle düşünüyorum diyen fikri olan anneler yardımınıza ihtiyacım var..
Kızım artık 14 aylık oldu.Ben kızıma ağustos 2011e kadar(geceleri) anne sütü verdim..
 Ağustos ayından itibaren de anne sütünü aptamil ile destekledim,gece de 1 defa olmak üzere..
 Artık,acaba sütüm kızıma yetiyor mu bir faydası varmıdır,sütten nasıl keserim diye düşünürken,bu hafta göğüslerim yara oldu.
.göğüsler isyan mı etti dersiniz:)
Şaka bir yana bu durumda ne yapacağımı da bilmiyorum.. Yeniden bi göğüs pompası alıp sağıpta mı vermeliyim?
Yoksa vakti gelmiştir,kesmeli miyim? Henüz doktora da başvurmadım,ama tabiiki danışacağım.. Öncelikle siz annelerin fikrini almak istedim.. Ne dersiniz anneler,önerisi olan?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


seres_esra

akarsum siz üçüncü hamileliğinizi yaşıyorsunuz zor olmayacakmı öbürleride küçükmüş ben şu an bir tane daha düşenemiyorum kafayı yerim herhalde nasıl başarıyorsunuz öncelikle kaç yaşındasınız?


akarsum

25 yaşındayım zorluğu oluyor tabi özellikle ilk bir sene ama suan ikisinin iletişimini görünce herseye deger diyorum arada kavga illaki oluyor ama suan cok tatlılar kız abisine canım Abi'm diyor abiside kıza kızım diyor bazen kizdircagi zaman sen cadisin diyo kızda yaygarayı koparıyor ben prensesim diye. Belki komik gelcek ama bana cocuk bakmak zor gelmiyor bana dogum zor geliyor:) iki cocugumada tek basıma baktım hiç yardım destek almadan. Esım bile cokta yardımcı olmaz sabah 6 da çıkıyor aksam 9 da geliyor haftanın 6 gunü.

Bide iki hamileliğimde 12 kilo aldım ilkine 45 kiloyla başladım doğumdan sonra 50 kilo oldum ikinciye 50kiloyla hamile Kaldım doğumdan sonra 55 tim bundada 55 kiloyla kaldım 60 kilo olmak istemiyorum açıkcası

Bende gece gündüz hep emzirdim 6 ay hiç bisey vermedim 1 yasına kadar bol bol emdiler ama ben hiç kilo vermedim malesef


hilal_temiz

merhaba hanımlar benm göğüsleerim felaket yara alattan 2dişi çıktığı için ısırıyor ve etim kopma noktasında sallanıyor iki göğsümünde geri kalan kısmı yara olmaktan kabuk bağlamış durumda ve çok canım acıyor.dr gittm bir krem verdi fakat buralrda eczane depolarnda yokmuş bu kremden.göğüs ucu koruyucu aldım acımadan emzirmye devam ederim diye fakat kızım söküp atıyo onuda emmiyo.memeyi bıraktırmk istyrm ama kendimi suçluda hissediyrm kendimi düşündğüm için kızımı memeden kesicm diye vicdan yapıyrm kndi kndimi yicem yaknda! ayrıca7ay oldu adet görmedim karnım çok şiş sıcak biyandan memedki yara ve sızılar biyandan sinirliyim haliyle adet görmedğim için.sürekli kızıcak çatacak bişyler arıyrm bağrıp çağryorm.aynı zamanda kızımın uykuları çok düzensiz.1saatte bi hatta yarm saatte bi uykudan uyanıp emmek istiyor.gündüzleride fazla yaramaz yine pek uyumuyor.eşim iş değiştrmek istiyor tekirdağdan ist.a yerleşebilirmişiz off offf çok dertliyim :) bana bu bissürü konu içinde yardım edebilicek nurti annelerinn değerli fikirlerini bekliyrm aklım çok karışk.biberonda asla süt içmiyor kızım geceleri nasıl karnını doyurucam meme emmeyi bıraktırsamda...
Cevaplamak için Üye ol