Kreste ilk gunumuz

sunny soruyor: 5

Merhaba,

Kizimin ilk kres deneyimi olacak.

Bugun geldigimde cocuklarin ayni ortamda giydirildigini gordum ve konustum. Biz ona herkese orani burani gosterme diyoruz. Siz neden boyle bir yol izliyorsunuz dedim. Diger turlu daha cok merak uyaniyor o yuzden dediler. Hatta tuvalette bile yanyana kucuk wc ler var hepsi ayni zamanda girebiliyorlarmis. Bana sacma geldi. Boyle bir durumla karsilasan var mi ? Cocuk tacizlerinin arttigi ve bizlerin cocuklarimizi uyardigi bir donemde tedirgin oldum acikcasi.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Kozzy

hangı kreşe gıdıyor kızınız ? ist da mısınız ?

bır pedagog gözüyle degerlendırmek lazım. netten bu sekılde araştıracağım ben de.

bır seyler bulursam yazarım.


yaseminyg

Özellikle tuvalet çok tuhaf


selencem

Daha çok küçükler, sürekli tehlikeden bahsetmek sadece özgüven zedeler. Bunu doktorumuz söyledi, zaten sürekli gözetim altında ve korunaklı yaşıyorlar. Bu kadar evhama gerek olmadığını düşünüyorum.


yesil

Benim kızım 22 aylıkken başlamıştı. O zaman kreşin sahibi açıklama yapmıştı. Bu yaş grubunda tuvaletler yan yana..böyle olması gerekiyor. 4 yaş grubundan sonra tuvaletlerin aralarında bölmeler oluyor demişti.  


nilinmasali

Bizim kreşimizde tuvaletler yanyana kabinler şeklinde kızlar-erkekler diye bir ayrım yok ancak tuvaletini yapan çocuğun kıyafetini tuvaletten çıkmadan çekiyorlar,üst değişirkende üstü değişecek olan çocuğu uyku odasına alıp öyle değiştiriyorlar,birbirlerini çıplak görmüyorlar,mahremiyet eğitimi 18 aydan itibaren verilmeli diye düşünüyorum bunu  çocuğun gözünü korkutarak değil de 'olması gereken bu' doğallıgında yapmak önemli,evde bile tuvaletini yaparken derli toplu oturmasını öğütlerken birbirlerini tuvalette görmeleri banada saçma geldiCevaplamak için Üye ol