uyku

gizemfiliz soruyor: 2

kızlar bebegım gece 2-3 gıbı uyuyr ertesı gun 4-5te ancak kalkıyor yanı 13 saat fln uyuyor delıksız..ben kaldırıp doyurmaya calısıyorum 1 ölçek mamayı zpr alıyor..yanı uykusu cok agır.uyandıktan sonrada hiç uyumuyor..yanı koca insan gıbı..normalmıdır bu

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


asyanin_annesi

evet normal olmayan gece 2-3 gibi uyuması. bebek artık 8 haftalığı geçtiği için gece gündüz kavramını alıştıman gerek. biz 5 aylık olcaz nerdeyse ve en geç 8 de yataktayız.

şimdilik uykusunun saatini oturtmak için dışarda bile olsak o saatte muhakakk eve dönüyoruz. odasında ışıkları loş yapıyorum müzik açıyorum karnını iyice doyurup yatağına koyuyorum. her zaman uyumuyor ama pışpışlıyorum hala uyumamışsa ve ağlıyorsa kucağıma alıp mırıldanarak evin içinde biraz turluyoruz. iyice rahatlatıyorum yani. sonra uyuyo.


fistikcik

Bebeğinizin gece-gündüz ayrımını yapmasını sağlamalısınız. Anlattığınız durum bu ayrımı yapamamasından kaynaklanıyor. Gündüz aydınlık, evin içinden seslerin geldiği (konuşma, radyo ya da televizyon gibi) bir ortamda, gece ise karanlık ve daha sessiz bir odada uyutun.

Normalde uyuyan bir bebek hangi sebeple olsun uyandırılmamalı, ancak anlattığınız döngüyü kırmanız gerekli. Bebepiniz 2 aylık olmuş, artık gece-gündüz ayrımını yapmayı öğrenmesi gerekiyor. Sabah altını açarak onu uyandırabilir ve bir süre uyanık tutmaya çalışabilirsiniz. Bu şekilde akşam biraz daha erken uykusu gelebilir.Cevaplamak için Üye ol