Doğumdan sonra sütü geç gelen anneler yardım

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nazveannesi

Beyaz sıvı geldiyse devamıda gelecek demektir sağmaya devam etsin. Bebeğide sürekli emzirsin. Ben 40.haftamda normal doğum yaptığım halde 2 gün sonra beyaz sıvıyla beraber sütüm gelmişti.


neretva

Bebek emiyorsa sütü getirir mutlaka. Bebeğin memeyi almasında bir problem varsa o zaman bol bol sağması bir taraftan da bebeğin memeyi kavramasına çalışması lazım. Göğüs ucu yoksa kısa süre için silikon uç kullanabilir. Ama onsuz yapmaya çalışırsa daha iyi. Boynundan iki göğsü üzerine ılık havlu koysun, emzirmeden önce ılık duş alsın. Çevresinden aaa sütün hala mı gelmedi diyenleri uzaklaştırsın. Bir de göğüsleri taş gibi olmadan da sütü gelebilir. Çok sık emziren annelerde o taş gibi süt birikmesi durumu olmuyor. Sağarken az çıkması birşey ifade etmez şu anda. Göğsün pompaya alışması bile 2 haftayı bulur. Pompa kullanırken huninin iç kısmına zeytinyağ sürsün, tahriş etmesin. Bebeğiyle aynı odada uyusun ve ona baksın sık sık.


atb

merhaba, benim sütüm çok az gelmişti ama makinayla sağınca artmıştı.  doğumdan iki ay kadar önce gelmişti aslında, hemşirenin buna yorumu da şöyle oldu, çok önce geldiği için ilk gelen sıvı meme ucunda katılaşmıştır, o yüzden çektikçe çoğalır.  nitekim başlangıçta hastanede çok az gelirken, eve gittik makinayla sağdım bebek de çekiyordu, birkaç gün içinde arttı.
benim önerim makinayla sağmak yani.  hastanedeki pompalar daha kuvvetliymiş derler, denemedim ama.
bir de, ilk başlarda sağınca çok az çıkıyor süt, sakın süt yok gibi anlaşılmasın, bebeğin midesi küçük zaten o kadar az olması da yetiyor.  ben ilk sağdığımda 10cc gibi kabın dibinde kalmıştı. iki ay sonra 100cc çıkıyordu.  bebeğin ihtiyacı ne kadarsa o kadar süt geliyor zaten.


benjamin2010

Benim de 4 gün sonra sutum gelmişti ,sürekli emzirdim bebeğimi ve kendimi motive ettim .4.gunun sonunda geldi hala da emziriyorum.

Tabi birde günde 3 litre su ictim,humana steel tea ictim.

Kolayliklar diliyorum...


ozgu_naz

gelir gelmez olur mu emzirsin bol bol.benim nerdeyse 1.ayın sonunda oturdu sütüm ve 22 ay emzirebildim.uzun uzun ve sık sık emzirsin.sütüm yok diye düşünmesin ,düşündükçe herşey tersine akıyor çünkü..


dincelay

benim ikisinde de 1 haftada geldi
Cevaplamak için Üye ol