Aptamil ha'dan yoğurt

drusella soruyor: 4

Aptamil HA'dan yoğurt yapan var mı benim gibi? düşük seviyede inek sütü allerjimiz var bu yüzden 8 aylık kızıma günlük yoğurdunu hipoallerjenik mamadan yapabiliyorum o da birşeye benzemiyor. aylardır ne kıvamı tuttu doğru düzgün, ne de tadı yoğurt tadı. benden başka HA'dan yoğurt yapan kimse de duymadım, var mı aramızda? varsa siz nasıl yapıyorsunuz? geceden yapmayı denedim ertesi gün sonuç aynı, fırında bile denedim ki şimdi hala öyle devam ediyorum. sadece kıvam birazcık arttı ama tadı hala berbat

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mohter_of_sons

HA kullanmadım ama bende aptamilden yapıyorum yoğurdu sulu oluyor ki normalmiş.

90cc suya 4 ölçek olarak önermişti beslenme uzmanı. mayayıda 1 çay kaşığı demişti ama ben tatlı kaşığı koyıuyorum.


drusella

34sarp34 cevabınız için teşekkür ederim. ölçümüz aynı, yalnız ben 2 tatlı kaşığı maya kullandım tutmadıkça artıra artıra. allerji olduğumuzu anlayana kadar ben de normal Aptamil kullanıyordum. Onun yoğurdu çok daha katı ve hafif ekşimsi oluyor, çok daha iyi HA'dan. Bu şekerli gibi birşey yoğurt olduğundan bile emin değilim. bir mini kavanozun yaklaşık 1/10 kadarı katımsı kalanı bildiğimiz su gibi. zararı var mıdır acaba.


mohter_of_sons

milupa.com da beslenme uzmanına danışın diye bir kısım var oradan mail atın ertesi güne dönüyorlar. sizin durumunuz hassas en doğru bilgi ordan gelir gibi geldi.


drusella

 deneyeyim iyi fikir çok teşekkürler
Cevaplamak için Üye ol