1 yaş için muhallebiyi şeker ile mi pişiriyorsunuz?

soles soruyor: 9

1 yaşından itibaren her şeyin serbest olduğunu söyledi doktorumuz. Ama ben yine de şeker ve tuzu çok vermek niyetinde değilim.

Akşam yatmadan yedirdiğim muhallebiyi 1 yaşından önce su ve pirinç unu ile hazırlayıp, pekmez ekliyordum.

Şimdi su yerine süt kullanıyorum. Ama pekmez ve sütü aynı anda vermemem gerektiğini biliyorum. Bir kaç kez bal denedim. Sizler ne ile tatlandırıyorsunuz? Şeker kullanıyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yuksel_

ben 1 tatlı kaşığını çok doldurmadan, az miktar şeker koyardım. ya da meyve püresi koyabilirsiniz..şimdilerde pek bişey yok ama, şeftali felan güzel oluyor. muz da olabilir.


soles

Teşekkür ederim yuksel_


nilaylilayla

ben de yoğurdu sade yemediği için içine organik(kahverengi olan)kuru kayısıyı, 3 dakıka haslayıp blender'dan geçirip, kavanozları sıkı kapatıp dolapta saklıyorum ve tatlandırmak istediğim şeyelere koyuyorum..çok tatlı bal gibi bi marmelat oluyor o:)
muhallebıyı ocaktan aldıktan sonra ılıkken ekleyebilirsiniz..


soles

Teşekkürler henna, güzel fikirmiş. Bunu deneyeceğim.karanfilim

çok az şekerle yapıyorum


ozgeozc

ben de 1/4 küp şeker ile veriyorum sütü..


ebrukarel

500 ml için 4 tatlı kaşığı pekmez koyuyorum. Pekmezdeki demirin oldukça az olduğunu ve gerçek bir demir kaynağı olması için yüksek miktarda verilmesi gerektiğini okumuştum. Bu yüzden pekmez ve süt yanyana gelmemeli kısmına takılmıyorum.


larem35

pekmez yada bal kullanıyorum.muhalebiyi yaptıktan sonra ılımasına yakın ikisinden birini koyuyorum.


deyra

ben gün kurusu kayısıyı 1 küp küp doğranmış elma ve 1 portakalın suyu ile pişiriyorum, muhallebiye bunu biraz da dövülmüş cevizi ekleyip yediriyorum


Cevaplamak için Üye ol