2.bebek gelirse minik oğlum nasıl etkilenir :((

sibelcanersoy soruyor: 7

merhaba anneler,tam olarak bilemiyorum ama sanırım hamile olabiirim.hep bebek ve çocukları çok sevmişimdir. 2 yaşına bu ay girecek tatlı mı tatlı bir oğlum var ikimiz gündüzleri çok güzell vakit geçiriyorz.eğlenyrz geziyoruz .fakat eşimle birden 2.bebeği düşünr oldk ve sanırım hamile olabilirim...kafam çok karışık hamileysem ve bebğim ollursa oğlumla nasıl ilgilenicem :(( o nasıl etkilenr.ve de maddi açıdan daha rahat bir hayat için eylülde iş aramaya başlıyacaktm şimdi ani ve düşüncesiz bu kararım sonucunda karamsar kaldım yaa HAMİLEYSEM DİE :\

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sumeyye

çok klasik olacak ama buna verilecek tek uygun cevp hayırlısı olsun olacaktır. zaten kendınız dusunmussunuz 2. bebegı. bu soru ısaretlerını onceden dusunmenız gerekırdı sankı. bence once kesın olanı ogrenın sonra endıse duyun duyacaksanız. bosuna gerılmeyın.


moms

burda is esinize dusuyor. eger ilgili bir babaysa, yani oglunuzun yedirmesi, icirmesi, uyutmasını , oyunlarını vs yapıyorsa, yeni gelen bebege de aynı sekilde yardım edecekse, ev islerinde size destek olacaksa bence cok sorun olmaz. ote turlu hem ev isi, 2 bebek zor. bizimkilerin arası 12 ay. 25 mayıs ve 26 mayıs dogumlular. Aralarının yakın olmasını ben istedim.  Benim kardesimle aramız da 16 ay. Biz de cogu zaman kavga dovus modundaydık ama simdi etle tırnak gibiyiz.

bizde bi de esimin ilk evliliğinden abla var. Esim uzun seyahatlere cikar is icabi genelde cocuklara ban bakıyorum. Yardımcı ablamız var, annem de destek oluyor ve ben calısıyorum. hayat toz pembe değil tabiiki ama bu bir tercih meselesi. Bu arada buyuk olan cocuga kucucuk haliyle sen abisin dememeye calısıyoruz cunku o da bebek. Annem hep sen ablasın, sen buyuksun derdi 16 aylık bebek halimle, bu beni cok uzerdi, aynısını yapmamaya calısıyorum.

 


momi

Çok sıkıntı yapmayin ikisi birliktw büyüyecek benim de 2 yaş arayla oldu ikincisinde öyle pratiklestim ki kendime sasiyorum. Büyük olana ne kadar çok ilgi gosterirseniz kucuge o kadar daha rahat bakarsiniz. Kiskancliklar olacak bunu en az seviyede tutmak abiye cok ilgi göstermekle olur

Üzülmeyin . Hayirlisi olsun .


sibelcanersoy

sümeyye teşekkürederim öncelikle.hep burdada bakıyordum pedagog yazılarınıda adem bey vs hep okuyordum genel bakış çocukların yaş aralığını 3 yaş olarak belirtiyorlar.ondan aslında biryanım hep istiyordu ama tabi dediğiniz gibi kısmet ve hayırlısı en kısa zamanda inş bakıcam hamilemiyim değilmiyim die :) moms sanada teşekkürederim sanki benim kafamda hep düşündüğüm şeyleri yazmışsn özellkle sen büyüksn abisin kısmını ben en küçük kardeşim ondan bu büyük kısımlarını pek tasarlıyamyrdum kafamda çok teşekkürler bir cevap oldu kafamdaki sorularıma .buarada eşim çok iyi birbaba ve eştir.1.hamileliğim çok zrdu 1.aydn nerdeyse doğuma kadar hep istifra ettim eşim yemek yaptı eşim temzlk yaptı can doğdu hep oda yardımcı ollldu sağolsn .umarım herşey çok güzel olur .yrn test yapablrm sanırım.sizlerlede paylaşrm :)


sibelcanersoy

teşekkürederm özlemmutku ..içim rahatlıyor gerçekten :)


sibelcanersoy

bayanlar yanlışmıdır doğrumudur bilmyrm ama adetime 10 gün kala bu iyi dedikleri erken gebelk testinden yaptm ve negatif çıktı. hayırlısı buymuş dedim :)


momi

Hayirlisi olsun.Cevaplamak için Üye ol