babaya karşı tepki

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


hamzayse

yelizcim bizde de aynı sorun vardı ama merak etme 2 yaşına gelince babanın peşinden ayrılmayan bir çocuk oluyorlar. bizimki şimdilerde babayla yatıyor beni istemiyor:)


esraozlem

Ada bu aylarda özellikle babasının yoğun çalıştığı ve onu daha az gördüğü zamanlarda benzer şekilde davranır, babasına pek yüz vermezdi. Adeta bir koala misali benim kucağımdan, ayağımdan, yakamdan düşmezdi :) Babaya tavır yapmanın yanısıra uzun süre bana da aşırı düşkünlüğü devam etti.

Son aylarda ise tam tersi davranıyor, babasını yine aynı sıklıkla görse dahi, gördüğü zaman daha bir ilgili, peşinden ayrılmıyor, herşeyini babanın yapmasını ya da babayla yapmayı istiyor. Ben bunu 1 yaş civarı dönemde yoğun olarak hissettiği ayrılık kaygısına ve artık bu kaygının azalarak yavaş yavaş sonlanmasına bağlıyorum. Babayı az görmeye verdiği tepki tamamen değiştiği gibi bana olan aşırı bağlılığı da azalmaya, yaklaşan 2 yaşının getirisi olarak bebeklikten çocuk olmaya geçişte daha özgürleşmeye başladı.


batuhaninannesi

Merhaba.Benim oğlum da tam tersi babasına çok düşkün.Akşam oldu mu babasının burnunun dibinden ayrılmaz tabiri caizse.Ama eşim de çok fazla oyun oynar oğlumla.Ben de oynamaya çalışıyorum ama babası kadar action dolu olmuyor tabii:)
Ben dönemsel bir durum olduğunu düşünüyorum.Hiç belli olmuyor bu afacanların sağı solu bir gün gıcık olduğu biriyle ertesi gün kanka oluyorlar:)O yüzden bence çok fazla dert etmeyin..Cevaplamak için Üye ol