5 yaşındaki kızımla anlaşamıyorum

tubavekizlari soruyor: 2

büyük kızımla artık anlaşamıyoruz, 2 yaşında başladı bu sorunlar. 2 yaşındayken korkunç iki dedim, üç yaşında korkunç ikinin etkileri devam ediyor dedim, ancak artık neden olduğunu bulamıyorum. ya da kendime açıklayamıyorum. her akşam bu yemek iğrenç ben bunu yemem, en ufak bir durumda sen çok kötü bir annesin seni sevmiyorum. diye bağırmaya başlıyor. ben ne kadar sabırlı olmaya çalışırsam çalışayım bu lafı duyduktan sonra çileden çıkıyorum. ne yapacağımı bilmiyorum?

Bu soruyu cevapla


52 Cevap


esrasena

ben de bir kız annesiyim ve evde olduğum için bütün günüm onunla geçiyor.Babasıyla geçirdiği vakit sınırlı.tüm çocukların baba rolüne ihtiyacı var,kızınız babasıyla daha çok vakit geçirmeli kanımca,çünkü kendimden biliyorum gün içinde benden sıkılıyor ve babasını arıyor o figürü de bulamayınca sinirini bana yansıtıyor.


tubavekizlari

esrasena bende aynen öyle düşünüyorum, hatta birkaç kişi daha aynı şeyi söyledi. bence de çocukların babaya çok ihtiyacı var, sürekli anne kural koyucu vs olduğu için anneyle yüzgöz oluyorlar, bu noktada devreye babnın girmesi gerekiyor ancak ben bunu eşime bir türlü anlatamadım, ilgileniyorum ya diyor. evet gerçekten ilgilenir ama zaten evde olduğu süre kısıtlı olduğu için bunun çocuğa yetmediğinin ve bu nedenle agresif olduğunun farkında değil:(
Cevaplamak için Üye ol