Burun akıntısı nedeniyle öksürük

marisetti soruyor: 8

Merhabalar,


9,5 aylık kızımda üst solunum yolu enfeksiyonu oldu, özellikle uyurken burun akıntısından öksürük oluyor ve uyanıyor. Doktorumuz zitromax antibiyotik verdi, bunun dışında ventolin şurup veriyorum. Burnuna deniz suyu koyup çekmeye de çalışıyorum. Öksürüğün kalıcı olmasından korkuyorum. Nasıl geçer bu öksürük ?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


serendipadasi

Aynisi bizde..bize malesef 3 adet antibiyotik igne verdi...macrol vermisti ama onu iciremedik..bi de her uykusundan sonra ustunu degistirin..isin sirri burda cunku...gecmis olsun


marisetti

Daha önce bronşiolit nedeniyle 4 gün hastanede kaldık o zaman macrol kullandık, serum yedik. Şimdi tekrar etmesinden korkuyorum, çok zor bir süreçti aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Üstünü değiştiriyorum. Şimdi yastık koydum uyurken o biraz daha rahatlattı gibi ama akıntı geldikçe öksürüyor. 2 yaşından küçük çocuklarda vicks kullanılmıyormuş aslında ayağının altına sürüp çorap giydirmeyi deneyecektim ama alerjik tepki gösterebilir dediler. size de çok geçmiş olsun


hat

Bal yerine pekmez konulabilir.


nurus

öncelikle geçmiş olsun..öksürük hiç bir zaman kalıcı olmaz..bunun illa bir nedeni vardır.genize doğru bir akıntı varsa bunun da bir nedeni vardır..dr.unuz neden hemen antibiotik önerdi bilmiyorum..belki alerjik bir çocuk..evde ki,odasında ki birşey dokunup akıntı yapıyor olabilir.yastığını yüksk tutun ki akıntı az olsun..terine çok dikkat edin..bir süre halı,yün yastık vs..kaldırın..tekrar geçmiş olsun..

 maviboncukk

İliadin burun damlasıyla buru akıntısı ı kesince öksürük de geçmişti


supperious

brocadyn ( balgam sökücü ) ve ventolin kullanmıştık biz. burun damlası olarak da otribebe

 


cellwe

merhaba biz geniz akıntısı ve dolayısıyla öksürükten çok çektik. Öncelikle doktorlar sürekli antibiyotik veriyorlar. Biz geçen sene 3 ay aralıksız antibiyotik kullanmamıza rağmen bıraktığımız an problemler devam etti. Mutlaka bir allerji doktoruna (ama iyisine) götürün. Allerji doktorumuzun verdiği basit bir kaç önlem ve ilaçla 1.5 yaşından beri çektiğimiz çile son buldu. 


Öksürük konusunda en çabuk rahatlatan bizde soğuk buhar makinesi oldu. İçine sadece temiz içme suyu koyup rahat soluyabileceği mesafede bir süre tutuyorduk. Sürekli çalıştırmayın. Öksürük tuttuğunda (yattıktan bir süre sonra öksürük krizi başlıyordu bizde) bir süre çalıştırın rahatlatın. Sonra gece ara ara tekrar çalıştırın.

Az karbonatlı su içirmekte boğazda biriken balgamı biraz daha çabuk söküyor. Yaşı küçük olduğu için gargara yaptıramazsınız. Az miktarda içirmeyi deneyebilirsiniz.Geçmiş olsun,marisetti

herkese teşekkürler, kızım üşüttü diye üst solunum yolu enfeksiyonu yaşıyor. alerjik bünyeli bir bebek ama bu dönem ki öksürüğün üşütmeden kaynaklandığını biliyorum.


özellikle uyurken çok fena öksürüyor ve uyanıyor, antibiyotik bugün bitti ventolin devam ediyorum ama çok bir gelişme olmadı, yarın sabah kontrolü var :( doktor söylemeden bir ilaç kullanmak istemiyorum. 

bir de ne kadar ağlasa da burnunu deniz suyu koyuyorum. 2 kere burnunu pompa ile çektim ama bir şey gelmiyor burnundan akıntısı genizden. burun damlalarını yarın doktora soracağım.

çocuk hastalığı çok zor...Cevaplamak için Üye ol