Benim bebegimın gelişimi normal mi?

haydibebegim soruyor: 5

48 günlük bir kızım var.internetten bu aydaki bebeklerin gelişim sürecine baktığımda  pek çok şeyi yapamadığını  öğrenip tedirgin oldum. .benim bebeğim sadece ışığa bakıyor. Bazen uyanikken gülümsuyor. Ama gulucuge  gulucukle  yanıt vermiyor hiç. Dönemiyor. Sesli gulmuyor. Nesne takibi yapmıyor.çok çok az  göz kontağı kuruyor. Yüksek seste irkiliyor. Duymada sıkıntı yok yani. Ama sesin geldiği yöne bakmıyor.cingiraga  tepki göstermiyor. .endiselenmeli  miyim?

Bu soruyu cevapla


5 CevapNurcancan

merhaba :)

lütfen sakin olun ve endişenizi bi kenara bırakın.. bunları yapabilir demek ille yapacak demek değil.. her bebeğin gelişimi farklıdır ve daha sizinki çoooook minik.. rahat olun, anneliğin tadını çıkarın :)


keyjan

Hiç kafaya takmayın bunları. Benim bebeğim de yapamıyordu çoğunu. Hepsi aynı zamanda yapacak diye bir şey yok. Şu an her şeye tepki veriyor. Gülüyor, dönüyor, gayet normal görünümlü bir bebek. Şu anda 6,5 aylık. Bu dönemlerini kaçırmayın, anı yaşayın. Endişeyle hayatı zorlaştırmayın kendinize... 


haydibebegim

Haklısınız  arkadaşlar, bugün oyuncak aştık arabasına  bir baktım onunla oynuyor ilgileniyor .ona vuruyor  filan. Bilmiyorum  tesadüfen mi yapıyor bilincli mi ama.


Nurcancan

arkadaşımın bebeği 5,5 aylıkken emekledi.. bizimkine baksan 8-9 aylıkken anca kıpırtadı yerinden :) onunkini baz alsam kafayı yerdim herhalde.. neyse çok sıkmayın canınızı işte :)Cevaplamak için Üye ol