tekrar emzirmek???

eshamaile soruyor: 4

oğlum 10 aylıkken memeyi bırakmak zorunda kaldık kardeş sıkıntıya girdi içerde 4 aylıktı...şimdi kızım doğmak üzere ve ben oğlumu onunla birlikte tekrar emzirmek istiyorum ama kendisi istermi nasıl olacak bilemiyorum...aklımdaki tek şey kardeşin emdiğini görünce çok üzülecek o sebeple emmeli ama nasıl...tavsiyelerinize ihtiyacım var alışması için uğraşmak abarmak mı olur acep???

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Ben olsam çocuk istemedikçe önermezdim.


kedidirkedi

Bence tekrar alıştırmak gereksiz ve ayrıca sizin için de sıkıntı olur. Kendisinin böyle bir talebi olursa, emer de emmeye devam etmek isterse olabilir ama her ne kadar süt emildikçe üretilen bir şey olsa da bu sefer de küçük bebege yeterince süt kalmayabilir gibi geliyor bana.


asna

kendi haline birakin, hic dert etmeyin. gelip emmek isterse, emzirin. cocuklar bizim gibi düsünüp plan yapmiyor, yani oglunuz 'bak gördün mü, meger annem bu bebegi emzirmek icin bana meme vermemis, küstüm ona' demeyecek, emin olun :)

 

emerse, ne ala :) var mi anne sütü gibi? hele kis aylarinda, en güzel bagisiklik kuvvetlendirici.

kendi hikayemi surada da uzun uzun yazmistim, defaatle iki cocugu ayni anda emzirdim, birinin emmesi digerine kalacak miktari etkilemiyor, zira beden sütü ihtiyaca göre üretiyor :)

http://www.nurturia.com.tr/questions/1e481d12-d811-49a6-befd-9e07014c1bba/1/tandem-nursingard-arda-emzirme

bir de kardesini emerken görünce üzülecek diye sartlandirmayin kendinizi, umrunda bile olmayabilir :) o da kucaginiza gelmek isterse, birini emzirip digerini tutun, 'al, istersen sen de emebilirsin' deyin. su akar yolunu bulur, merak etmeyin :)

 

sevgiler,

kolay dogumlar :)


eshamaile

çok teşekkürler umarım dediğiniz gibi olur,hiç umurunda olmaz ama oğlum biraz duygusal bi çocuk bence...ama bugün biraz da ağlayıp rahatladıktan sonra şu dediğiniz içimi daha çok serinletti'su akar yolunu bulur'dimi yaa...

neyse umarım birlikte çok üzülmeyiz canım yansa ay desem hıh hıh yapıp neoldu diye yüz ifademi kontrol eden hassas bi meleğim var ondan bu korkularım....Cevaplamak için Üye ol