geçmeyen yeşil kaka lütfen yardım

esin35 soruyor: 10

merhaba herkese,
Sadece annesütü alan kızımın 20 gündür kakası yeşil sulu ve mukuslu(sümüksü) 2 kez doktora gittik 3 kez tahlil yapıldı.gaita mikroskobisinde bol lökosit çıkıyor.gaita kültüründe patojen bakter üremiyor.bu durumda doktor antibiyotik başlamayı uygun bulmadı. barsak düzenleyici olarak reflor verdi.kullandım ama değişen bişey yok.en sonunda doktor gastroentrolojiye sevketti.bunun bir kaç sebebi olabilir dedi besin allerjisi (süt vss),barsaklarda enfeksiyon falan..süt ve süt ürünlerini yemiyorum 3 gündür.kızımın genel durumu iyi huzurlu.hafta sonu gastro ya gitcez ama yinede sizlere sormak istedim böyle bir durum yaşayan oldumu ne yaptınız???lütfen paylaşın...

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


senayc

yeşil kaka ile ilgili soru sorulmuştu,etiketler kısmında ararsanız bulunur sanırım. Özgür anne nin çok açıklayıcı bir yazısı vardı.


pinarbyk

Ben bunu tam 6 ay yaşadım. Kızım 2. ayından itibaren kanlı, mukuslu ve yeşil kaka yapıyordu. Kaç kez kan aldırdık, kaç kez kaka tahlili yaptırdık hiçbir şey çıkmadı. Hep kakada gizli kan çıkıyordu. Ama kızımın genel hali sizin bebeğinizinki gibi huzurluydu. Ben de tam 21 gün boyunca, süt ürünleri alerjisi olabilme ihtimaliyle süt ürünleri tüketmedim. Sonuç yine değişmedi, hep yeşil, mukuslu ve kanlı kaka yaptı kızım. Amip vs. de çıkmadı tahlillerde. Hatta ultrason bile çektirdik. Doktor da bir şey söyleyemedi artık. Antibiyotik vermedi kızıma da, kendiliğinden geçmesini bekledi. 6 ay boyunca sadece bol bol anne sütü emdi. Ne zaman katı gıdaya geçti, o zaman kakası düzeldi, çok ilginç:) Şu anda 11 aylık, maşallah öyle bir sorun kalmadı. Yalnız kızımın makatında çatlak vardı, doktor bir ihtimal kanın oradan geldiği teşhisini koymuştu. Bir de gazlı bebekler mukuslu kaka yaparmış diye okumuştum bir yerde. Ben de ilk başlarda sizin gibi çok panik olmuştum ama sonuçta bir şey çıkmadı şükür. İnşallah sizinkinde de bir şey çıkmaz ve kendiliğinden geçer. Geçmiş olsun...


esin35

senayc özgür annenin yazısını okudum hatta diğer yeşil kaka etiketli yazıları yorumlarıda ama 20 gündür aralıksız devam edince birde bol lökosit olunca biraz endişelendim.bağırsak florasının değiştiğini düşünüyorum bende inşallah pinarbyk sizin gibi geçer bizimkide..birde şuan sık emmek istiyor 2- 2.30 saatte bir acaba buda bir etken mi ben henüz tam olarak ek gıda başlamadım sadece meyve tattırıyorum.biraz daha uzatsam mı emme saatlerini ama acıkıyordur diye düşünüyorum bir yandan da...tek meme emiyor birini bitirip diğerine geçmiyoruz da..gaz sıkıntısı pek yok bizde olan gazını kendisi çıkarıyor.


lugesya

bizde de aynı sorun vardı ve sut alerjısı cıktı. sut ve sut urunlerı dıyetı ıle duzeldı.


esin35

lugesya peki nasıl teşhis edildi .şimdi nasıl hala süt alerjisi devam ediyomu?babu

bu bilgi anlamli olacak mi bilmiyorum ama bizde de vardi ayni sorun, mukuslu yesil, bol kaka ve surekli oyleydi. bizim doktora defalarca sordum her seferinde sadece anne sutu aliyor, onemli degil dedi, tahlil bile yaptirmadi. bu beni o zaman hic tatmin etmedi ama kati gidalara gectikten sonra duzeldi.


esin35

teşekkürler banu en azından içimi biraz olsun rahatlattınız bebeklerde olağan bişey demekki..


babu

merhaba esle, gastroentrolojiye gittiniz mi? nasil durumu kizinizin?esin35

Merhaba banu hanım,mesajı yazdıktan bi kaç gün sonra düzelmeye başladı. yavaş yavaş ekgıdalara geçtik (meyve-sebze çorbası-yoğurt)rengi sarıya döndü mukusta geçti çok şükür şimdilik erteledik tekrarlarsa götürmeye karar verdik..sizin yorumlarınızda beni biraz rahatlattı..tahilde de herhangi bakteri üremedi.o yüzden içim de rahat..demekki olabiliyormuş böyle durumlar..tekrar teşekkürler..


babu

a iyi hadi, ugrasmaniza gerek kalmadan geciverdi. cok sevindim. ek gidalar da hayirli olsun. kolay gelsin :)


Cevaplamak için Üye ol