Ayakkabıyla yürüyememe

kunki soruyor: 4

oğluma ilk adım ayakkabısı aldık ancak ayaklarının büyüklüğünden dolayı hiçbir ayakkabı bulamadığımız için sanırım 2 numara büyük aldık. önde iki parmak kadar boşluk var. takılıp takılıp düşüor. ayakkabıya alışkın olmadığı için mi, ayakkabı ayağıan büyük olduğu için mi? öndeki boşluk ne kadar olmalı? ayakkabı bot tarzında, hantal mı geliyopr acaba? biraz evde yürüse ayakkabıyla alışır mı ki?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


TATLI_CADI

bana göre ayağına tam gelecek bir ayakkabı ile daha rahat eder çünkü bir numara bile büyük olsa yeni yeni yürürken çok zorlanıyorlar ayakkabının burnunu kaldırıken. boğazlı ayakabı da muhtemelen zorluyordur.


neretva

Doktorumuz ne alırsanız alın ağır almayın demişti. Bot tipi olanlar ilk adım için çok ağır. Kaldıramayıp takılıyordur. Zaten suya girmez bu yaşta. Siz daha hafif bir ayakkabı alın, altı rahatlıkla bükülsün, önünde de 1 parmak kadar boşluk olsun. Uzman bir yerden alırsanız yardım ederler. Bir de ayakkabının rahatlığına arkasındaki boşluktan bakılırmış, bizim aldığımız yerdeki satıcı öyle demişti.


azzraa

Ben kızıma adidas dragon aldım.Tabanı yok patik tarzında ve çok rahat.Normal ayakkabı giydirince rahat hareket edemiyor.


fistikcik

2 numara büyük ayağına gerçekten çok büyük demektir. Yeni yürümeyi öğrendiyse arkadaşların belirttiği gibi tabanı yumuşak, elinizle tam ikiye bükebileceğiniz kadar esnek ayakkabı olması önerilir. (Tabanı tek parça değil, bir kaç parçanın birleşiminden olulan ayakkabılar bunu sağlıyor). Bot yeni yürüyen bir bebek için uygun değil. 2 yaşına yaklaşan çocuklar bile bot giymekte zorlanıyorlar çünkü bileklerini sabit tutan bir ayakkabının içnde rahat edemiyorlar.
Uygun fiyatlı ilk adım ayakkabılarını Panço ya da Bücürük gibi mağazalarda bulabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol