polivit şurup

kelebek39 soruyor: 6

arkadaşlar oğluma devit3 ve acd3 kullanıyordum.geçen gün eşim oğlumuzu doktora götürdü.ben izin alamadığım için gidemedim.(yeni bir doktor)doktor elimizdeki devit3 ve acd3 bitince  polivit vermemizi söylemiş.aranızda polivit kullanan var mı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esinci

polivit bir vitamin şurubu bize sağlık ocağından önermişlerdi. ben onun yerine minadex-fer veriyorum kızıma.


lopikcim

gelişimi ( kilo ve boy olarak) normal, tahliller sonucu herhangi bir şeyin eksikliği görülmeyen bebeklere de vitamin veriliyor, bizim dr umuz da dvit 3 ü kestirip önce fosfokalcium granül( içiremedim) daha sonra da minadex önerdi, şu an minadex kullanıyoruz ama kafama da takılıyor neden diye? aramızda dr lar var sorum onlara gerçekten dışardan vitamin takviyesine her çocuk ihtiyaç duyar mı?
bu arada biz bir ara polivit vermeye çalıştık kızıma tadını hiç beğenmedi( hiç bir vitaminin tadını beğenmemişti o aralar 5 aylık falandı), şimdi minadexi sütüne karıştırıp veriyorum( dr umuz olabilir dediği için)


septik

İlk diş çıkarma dönemlerinde iştahı çok azaldığı ve kilo alımı azaldığı için, dr'umuz devit3'ü kesip polivit kullanmamızı söylemişti.Faydasını gördüm.


kelebek39

teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için


Duygu_2706

biz hala kullanıyoruz ara da bir demir eksikliği falan gördüğün de veriyor iştah açıyor bi de yani bir zararını görmedim işin açıkcası :)


kelebek39

zarardan değil de duygu bu devit ve acd3 ü karşılıyor mu diye tedirgin oldum.Cevaplamak için Üye ol