emerek uyuma

keremali soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


23 Cevap


CokBilmis

Çözümü siz biliyorsunzu zaten: Emzirerek uyutmayacaksınız.

Kendinize uygun bir yol bulabilirsiniz eminim. Ve elbette yorucu bir süreç olacak, onu da bildiğinize eminim.


evren

ben bunun sadece emmekle ilgili değil de büyüme atağıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum. her üç üylık periyodlarda  bebekler sütü artırmak için çok sık emmek istiyorlar.  büyüme hormonu gece çalıştığı için gece çok sık uyanıp emmek istiyorlar.
Benim oğlum 18 aylık olana ve sütten kesilene kadar gece de gündüz de hep emerek uyumuştu, çeşitli yöntemleri denememe rağmen başarılı olamamıştım. sütten kesilince de çok da zorlanmadan kendi kendine uyumayı öğrendi. bence emmeden uyutmasını öğrenmesi için biraz küçük gibi geldi bana. 


CokBilmis

Çocuğa göre değişir belki bilemiyorum, ama ben 4. aydan sonra gece emzirmelerini kestim. Kızım 29 aylık ve hala emiyor.

Büyüme atakları zaten 3-4 gün sürüyor en fazla. Hissediyordum o zamanları ve gece de emziriyordum.

Ama Tracy Hogg'un önerisine uydum ve 4. aydan sonra gece beslenmesinin gereksiz olduğuna kanaat getirdim. Ama belki de sadece kendi bebeğimden yana şanslıyımdır.


keremaliCokBilmis

Ağlamasına dayanamıyorsan, erken sütten kesmek zorunda kalacağını hatırlatmak isterim sana. Ben kızımın ağlamasına dayandım ve bu sayede 29 aydır emzirebiliyorum. Eğer ağlamasına dayanamadığım için geceleri emzirmeye devam etseydim, bu kadar uzun yararlanamazdı anne sütünden.

Birinden birini tercih etmen gerekiyor.

Ayrıca sen ağlamasına kıyamadığın için geceleri meme verdiğinden dolayı, geceleri daha sık uyanıyor, daha çok uykusu bölünüyor. Bu durumda büyüme hormonu salgılamasını da engellemiş oluyorsun. Fiziken de zarar veriyorsun yani. Bir de böyle düşünsen?

Ayrıca gece boyunca meme vererek gece beslenme alışkanlığı kazandırıyorsun. İnsanoğlu gündüz beslneir, gece de uyur. Gece meme emmesi sindirim sisteminin hiç durmadan çalışması anlamına gelir. Bu da zararlı.

Ağlamasına katlanabilirsen oğlun için en iyisini yapmış olacaksın.ema

neden erken sütten kesmek zorunda kalır açıklayabilir misiniz?merak ediyorum.


CokBilmis

Söylediğim nedenle: Yorgunluk.

Emzirmek kolay bir iş değil. Çok zor ve yorucu. Gece dinlenemeyen anne, gün boyunca meme verecek gücü toparlayamıyor. Ayrıca meme vermek sabır işi. Uzun süre ve her dakika emen, gece boyu sık sık uyanarak meme isteyen bebeklerin annelei bir süre sonra pes ediyorlar.

"Memeden kesilince belki uyanmaz" diye bir ümit memeden kesiyorlar. Kimisi gerçekten de deliksiz uyumaya başlıyor. Kimisi ise ayların getirdiği alışkanlıkla uyanmaya devam edip bu sefer de biberonda süt ya da sadece su istemeye başlıyor. Anne gene uyuyamıyor.

Nurturia'da çok anlatıldı bu hikayeler. Arama yaparsanız birkaçını bulabileceğinizden eminim.


ema

Ben ne kadar emerse o kadar emzirmeyi düşündüğüm için ve bundan hiçbir küvvetin beni vazgeçiremeyeceğini düşündüğüm için(Allah'tan başka) bu açıdan hiç bakmadım.Ama gece emzirmeyi onun sağlığı açısından kestim buna sonuna kadar katılıyorum.
baisy

ben de aynı dertten muzdaribim, gündüz çalıştığım için ben de gece emzirmeye devam ediyorum tamam gece sağlıksız ama ben ne yapmalıyım sizce


mmmmm

sagip biberona koyabilirsiniz. boylece agladiginda bazen esiniz kalkip emzirebilir siz de biraz dinlenirsiniz.Cevaplamak için Üye ol