sütyen takmak ya da takmamak?

burcuveduru soruyor: 4

bebeğim doğalı 40 gün oldu. ilk haftalarda hem göğüs uçlarımın tahriş olmasından hem de henüz emzirme işinde çok acemi olduğumdan evdeyken (ki bu zamanın neredeyse %95'i) sütyen takmadım. daha sonra da gündüzleri takmaya başladım ama geceleri hala takmıyordum. tabi bu arada desteksiz kalan, ufaklık tarafından çekiştirilen memeler bu kadar kısa bir sürede bile sarkmaya başladı. daha emzirme sonrasını, kilo vermeyi falan düşününce durum iyice kabusa dönecek gibi. dün gece yatarken de takayım dedim. taktığım penye emzirme sütyeni hiç de baskı yapmıyordu ama her gece sütten dolup taşan göğüslerim bu gece bir kez bile eskisi gibi dolmadı. sabahında çok moralim bozuldu. sürekli sarkan göğüslere taktım kafayı. bebeğimin karnın doyması, ona yeteri kadar süt verebilmek benim için çok önemli. ama zaten göbek, kilolar falan derken bi de göğüslere takmadan edemiyorum. aman nolcak ameliyat olurum da demek gelmiyor içimden. bebek sahibi olmak, onu emzirebilmek gibi nimetleri beğenmiyormuşum gibi gelecek ameliyat olasılığını düşünürsem. belki de 40. gün bunları düşünmek için çok erken ama moralim de çok bozuldu. eşim sağolsun sürekli moral vermeye çalışıyor; emziren bir kadının gözüne çok daha kadınsı, seksi göründüğünü söylüyor ama bunlar beni rahatlatamıyor. acaba benimki sadece psikolojik mi? gerçekten sütyen takmanın süt konusunda olumsuz etkisini gören oldu mu aranızda(ki bu sarkmama için yeterli önlem değil tabi ki aslında)?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


rubin

Ergenlik caginda yani gogusler buyumeye basladigindan itibaren ve dogumdan sonrada mutlaka takilmali yoksa gogusleriniz gobeginizde olur...


rubin

Sutyen takmak sutu azaltmaz...mutlaka sutuen takin benimde kizim var.13 yasimdan beri takiyorum 


rubin

Dogum yaptiktan sonrada taktim goguslerim halen ayni sarkma yok hatta sut dolunca daha dolgun...tavsiye ederim geç yasta sarkmayin.


hazalalanoz

Nasıl bir çözüm ürettiğinizi merak ettim.
Cevaplamak için Üye ol