chicco polly mama sandalyesi mi ikea antilop mu?

sedaozkan soruyor: 10

Malum uzun müddet kullanılacak bir sandalye, isabetli bir karar vermek lazım. Önerileriniz nedir?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


barok

chicco polly  daha iyi bence  diğeri çok eğreti ve çok rahat değil ama hafif oluşu pratik olabilir


sedaozkan

oğlum hareketli bir bebek, herkes çok yaramaz olacağı yönünde birtakım yorumlar yapıyor. Acaba antiloptan düşer mi diye düşündüm bi an. Polly daha mı güvenli olur diye?


pinarsultan

Ne yaparsanız yapın bir süre sonra mama sandalyesinde siz basında yokken oturmuyor. O yüzden temizlemesi kolay, tabelası çıkıyor, portatif ve ucuz iknadan aldım. Bazı bebekler zaten mama sandalyesinde de oturmuyor. O nedenle neden çok para vereyim ki.


EDAVOLKAN

kesinlikle polly derim çok rahat sadece yemek yedirirken kullanacağınızı düşünmeyin mesela ben mama sandalyesine oturtup önüne sevdiği oyuncakları koyup yemeğimi falan yapıyorum.ikea mama sandalyesi çok eğreti ben o mama sandalyesine bebeğimi oturttuğumda arkamı bile dönemem .


elifnazar

KESİNLİKLE POLLYolivia

ikisi arsinda kesinlikle polly tavsiye ederim.antilop cok hafif ve buyudukce kullanimi,zaptetmesi zor.fiyatı uygun lakin.biz de aldik ama etkili kullanamadik ve geri iade ettim.polly buyudukce tepsi cikip kollar katlanip,yukseklik ayariyla masaya yapisik sandalye moduna da giriyor ayrica.su an 2,5 yaşında hala tepe tepe kullaniyoruz.


ceyla

bebeğiniz daha çok küçük antiloptan düşmeyi beceremez :) benim oğlum 1 yaşına girmek üzere antiloptan memnunum ama 4-5 aylıkken yastık ile destek yapıyordum. konforlu bir sandalye değil tabi yemek süresince oturtuyordum onun dışında mama sandalyesinde hiç zaman geçirmedi yalnızda bırakmadım. hafif az yer kaplıyor suyun altında yıkanıyor parçalara ayrılıp taşınabiliyor bu özellikleri güzel. ama daha konforlu bebeğin üzerinde vakit geçirebileceği bir sandalye istiyorsanız chicco uygun olur. beklentilerinizi belirlerseniz daha kolay karar verirsiniz. bol iştahlı günleriniz olsun :)


ozlemada7

Polly alin,hic dusunmedenjildando

ben de ikisinide kullanmış biri olarak kesinlikle oyum ikea dan yana. oğlumda chicco yu hemen hemen hiç kullanmadım diyebilirim. İlk 1-2 ay chicco daha rahat gibi görünebilir fakat ilerleyen yaşlarda masaya yanaştıramıyorsunuz. ikea olanla ise bizlerle birlikte normal sofrada oturuyor, ön tepsiyi kullanmıyoruz tabi.
temizlenme kolaylığı falanda ayrı tabi, silmesi kolay, taşıması kolay.
Masa da resim falan yaparkende ona oturuyor.


guneyda

arkadaşlar benim de kızım 6.5 aylık, henüz kendi başına tam olarak oturamıyor,  mama sandalyesi sipariş verdim, e-bebekten hediye çekim var ve onu değerlendireyim diye chicco polly alayım diyordum ama öyle olumsuz yorumlar okudum ki bazı sitelerde, hatta birisi bunu tasarlayan sadist olmalı falan demiş!

o kadar kullanışsız mı gerçekten?? temizliği çok çok zor, yerinden kalkmıyor falan demişler..

biraz abartılı yorumlar mı sizce? öyleyse bari iade edeyim, henüz teslim bile almadım zaten...sedaözkan sen neye karar verdin?Cevaplamak için Üye ol