Kızım çok mu uzun:((

DAPNEE soruyor: 9

Arkadaşlar merhaba,

Kızım 6 yaşında ve boyu 125 cm. Yaşıtlarının çok üzerinde. (8 yaşında gibi)
Bu sene 1.sınıfa göndermedik. Endişem şu seneye kendinden küçüklerle 1.sınıfa başlayacağı için kendini arkadaşlarından büyük hissedip, bir sorun yaratırmı? Boyu bu şekilde uzamaya devam ederse, çok uzun boylu olurmu? Erken ergenliğe girer diye korkuyorum..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


seres_esra

neden göndermediniz?jildando

boy konusunda yapacak birşey yok, benim kızım da 122 cm ve 5 yaşında, anaokuluna gidiyor ve yaş olarak sınıfın en küçüklerinden ama en uzunu da o. Bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. Benim boyumda 1.73, eşimde 1.94 o yuzden beklenen bir durum oldu. Ergenlik konusunda şimdiki çocuklar ne olur bilemiyorum ama bende küçükken sınıfın en uzunlarındandım hep ki ekim doğumluyum, yaş olarakta en küçüktüm  ama ben ergen olduğumda hepsi çoktan olmuşlardı, çok geç kalmıştım ben. Sanmıyorum boyun bir problem olacağını.


DAPNEE

Eylül ayında 68 ayını dolduruyordu, eğitim sistemine güvenmediğim için göndermeme kararı aldık. İyikide göndermemişim, yaşanan olumsuzlukları görünce.. Hoş seneyede birseyin değişeceğini düşünmüyorum ama en azından kızım biraz daha büyümüş olur..


hosgeldinbebegim

benim kızım da uzun ama sizinkiler daha uzunmuş:) 4,5 yaşında 116 cm.
ben de ilk ve ortaokulda sınıfın en uzunuydum, ergenliğe de erken girdim. ama sonra lisede durdu uzamam, ortalamada kaldım. şu an 169 cm yim.aytul79

Büyük kızım 4 yaşında ve 116 cm. ilk doğduğunda dr.umuz eğer gelişimi sağlıklı bir şekilde devam ederse yetişkin olunca 1.90 kadar olur demişti. çok endişelenmedik. ben uzun bir bayanım. eşimde eski basketbolcu. şu an antrenörlük yapıyor. ee haliyle kızlarımda sporun içinde oldukları için şu an uzun boylu olmayı avantaj olarak algılıyorlar. sağlıklı olmaları elbette önceliğim. birde artık yeni jenerasyon hep uzun. ben kısa çocuğa daha az rastlar oldum. bence içiniz rahat olsun. çok dert edilecek birşey yok. hee okullu olunca arka sıralara talim :)


tubavekizlari

 uzun boylu güzel bir kız olur işte ne güzel
benim yeğenim 7 yaşında 130-135 cm arası, kilosu da var fazlaca. onun annesi bile endişelenmiyor erken ergenlikten.
bildiğim kadarıyla erken ergenlik belirtisi göğüslerin ve poponun yuvarlaklaşmaya başlaması.


DAPNEE

Doktorumuzda çok uzun boylu olacak gibi duruyor dedi. Ben 1.67 eşim 1.80..
İkinizide geçer dedi..Tabi önce sağlıklı olsun tek dileğim .


jamevu

Kızınızın boyu şimdi nasıl benim kızımda aynı boyda


Baturan

9 yıl sonraki boyları ben de merak ettim. Benim kızım da epey uzun, 7 yas , 10/11 yas kıyafetlerini zorluyor.


Cevaplamak için Üye ol