Yalancı meme ne zaman bitecek !!!

nurus soruyor: 7

burada bazı yazılarımda da paylaştığım üzere kızımdan emziği uzaklaştırmaya çalışıyoruz.

ama sanırım bu çok da kolay olmayacak.kızım 23 aylık oldu.perşembeden beri vermiyoruz ama halen aklında meme...
 mutfağa gelince aklına geliyor koyduğumuz yere bakıp bakıp sızlanıyor.tabi ortalarda meme falan yok sakladık.bir tane memenin ucunu  yaktım,ağzına alamadı fırlattı attı ağladı.''karga ısırmış annecim ''dedim..garga garga diyor sonra yine başlıyor..

 gündüz uykusuna zor geçiyor,gece sorun yok.ama dün gece uyandı ağladı.bende verdim zaten uyuyor hatırlamaz diye.atınca da ağzından aldım.gerçekten hatırlamıyor. ama sıkılsın,kızsın hemen meme.sigara tiryakiliği gibi resmen...

 sizlerin bu macerası ne kadar ve nasıl sürdü...en kısa ve pratik yok nedir??yoksa hep mi böyle ???

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


polen

oğlumda çok zor bıraktık emziğide biberonu da,3 yaşındayken emziğine böcek girmiş diye içine ölü sinek yerleştirdiğim emziği verdim eline,çıldırdı,ağladı tepindi günlerce,zor uyudu,hatta bir ara ağlamalar ayyuka çıkınca babanesi verelim kıyamam ben ona diyecek oldu kesinlikle hayır dedim,1 hafta zorladı,ağlaşmalar bitmedi.sonunda istemeye istemeye bıraktı,biberonu da 3,5 yaşında bırakabildi,hepsini çöpe attım,daha önce de çöp işini denemiştim ama eczanemiz olduğu için oradan yenilerini getiriyordu,bu seferde getirdiklerini açtırmadım zorla.kızımda ise doğunca emzik vermeyeceğim diyordum ama emme-yutma sorunlu doğunca mecbur öğrensin diye hepsini verdik,8. ayda geçireceği ameliyat için 7. ayda hepsini bıraktık,pek bağlılığı da yoktu zaten,sadece gece beslenmelerinde biberon yokluğunun 1-2 ay sıkıntısı oldu,sonra o da geçti,sonradan da başlatmadım,oğlumdan dilim yanmıştı birkere..yokluklarını da hiç hissetmedik,böyle iyiyiz.


ipekali

Forumdaki annelere tavsiyem bir büyüğümüz önerdi
emziğin lastik kısmını çıkarın ve temiz bir tülbente iki üç adet dut kurusu koyunve emziğe geçirinarkadan bağlayın hem lastik emmekten kurtulur hemde dut kurusu içindeki besin değeri yüksek nektar almış olur.Daha sonrada kendiliğinden bırakır.Kızım ve oğlumda denedim başarılı oldum.


ozzzy

suatkingir kaç yaşındaydı çocuklar bıraktığında?  emzik yerine onu verince itiraz etmediler mi . emzik bıraktırma işi beni çok geriyor. o ağlamalara nasıl dayanıcam diye düşünüyorum kara kara.


gulcinozden

dün oğlumu öğlen uykusuna yatırmadan önce emziğinin ucunu kestim.''bak kuşlar ucunu yemiş'' dedim.güldü yinede o şekilde ağzına aldı uyudu ama uyur uyumaz ağzından aldım.normalde 3 saat uyuyaan çocuk 1 saatte uyandı emzik ağzında olmadığı için.akşam uykusuna yatırırkende hiç vermedim.görmediği bişeyi daha tam isteyemediği için ağzını biraz şapırdattı falan öylece uyudu.gece boyunca 3 kere uyandı emzik verseydim hemen tekrar dalardı uykuya.onun yerine biraz su içirdim ağlaması öyle geçti sallayarak tekrar uyuttum.emziği olmadığı için uyku süreleri azalıyor.bugün emziğine bişey sürücem.kendi artık istemesin istiyorum.


nurus

bizde durum artık yavaşladı.mutfağa gelip aynı yere baksada,1 kez meme diyerek gitsede unuttu sayıyorum..bugün 8. gün.ee bitsin artık zaten :)))


 ben daha trajik olacak diye beklerken olmadı.evet huzursuzluğunun sebebi genelde buydu ilk 3-4 gün ama tam ifade etmediği için bizde geçiştirdik.

ama evde MEME ile başlayan bir cümle dahi kurmak yasak.benim memenin adı ise ''CİCİMEME''

sanırım atlattık..darısı tüm meme tiryakilerinin başına.ama ne kadar erken hamle yapılırsa o kadar iyiyimiş..kararım budur..tavsiyede ederim..


gulcinozden

bugün tekrar emziksiz uyuttum ama uykusunu devam ettiremiyor.uyumayıncada iyice huysuzlanıyor.zaten yemek yeme problemimiz var bu sefer hiç yemiyor.ne yapıcam bilmiyorum.uyanıkken emzi zaten vermiyodum ama uykusunu alamıyor emzik.en fazla ne kadar sürer bu böyle acaba? eski düzenimize emziksiz ne zaman döneriz?


ipekali

ozzy kızım 2 yaşına gelirken bıraktı
oğlum 1.5 yaşında bıraktı yalancı memeden dut kurusuna geçişte hiç bir sıkıntı olmaz çünkü yalancıda lastik emiyor ve bir tat gelmiyor sadece anneyi taklit ettiği için alışkanlık yapıyor
dutta ağzına birtat geliyor ve dut kurusu  faydalı bir yiyecek emdikçede nektar gelir hoşlarına gider.
Cevaplamak için Üye ol