Doğum sonrası kilolarına elveda diyenler...

burcaksahin soruyor: 3

Bayanlar,

Doğum sonrası hiç kilo vermemiş hatta emzirme döneminde kilo almış bir anneyim. Dün bir diyetisyene gittim ve kilo vermek konusunda kararlıyım. Kendiliğinden kilo kaybedenleri tebrik ederim ama aranızda kendiliğinden değil de bir destekle veya yardımla kilo veren var mı? Aslında bu net bir soru olmakla birlikte cevaplar kendime gaz amaçlı kullanılacaktır :)

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


nihalus

ben de gebeliğim boyunca 30 kilo  alarak 85 kiloya çıktım.oysa eskiden 50 kilocuktum.zaten 5 kiloalmış halimle 55 kiloyla hamile kalmıştım.kalçamda oluşan çıkık gibi sebeplerden dolayı o 5 kiloyu bile vermem gerektiğini söylemişti doktorum.doğum sonrası 15 kilo gitti ama kalan 15 üstüme yapıştı kaldı.öğretmenim ve düşünün ki aileniz,arkadaşlarınız ve hatta öğrencileriniz bile sizin ne kadar incinebileceğinizi düşünmeden rahatlıkla geyik malzemesi yapabiliyor kilolarınızı;şaka yaptıklarını düşünerek.oysa zaten yeterince can sıkıcı bir durum bu.işin kötüsü benim vermem öyle zor ki!kaybettiğim 15 kilo doğumdan sonraki ilk haftada gitmişken kkızım  şu an 10.5 aylık olmasına rağmen ben hala gram veremedim.çünkü kalçamdaki sorundan dolayı sadece yemeyi kesmeliyim;yüzme dışında spor yapamam.işte bu da hiç kolay değil.benim de motivasyona  çooook ihtiyacım var çok.


Pinar_Ruya

52 kiloyken hamile kaldım.74 kiloyla doğum yaptım.8 aylık bi kızım var ve şu anda 51 kiloyum.hamile kalmadan önceki kilomdan bile düşük :( tüm bunları eşime ve ailesine borçluyum ;( işin sırrı bu.


burcaksahin

Yasemin şu anda limonlu yeşil çayı yudumlamaya çalışıyorum. Şifa niyetine :)

nihalus, çevremizde şaka (!) yapanlara inat başarmalıyız diye düşünüyorum.

pietsmall tebrik ederim desem mi demesem mi karar veremedim !
Cevaplamak için Üye ol