:(

JIST soruyor: 6

bebeğim ilk altı ay anne sütü emdi. sonra çorbalara meyve suları akşamları da muhallebi ile devam ettik. bir tanıdık bana bu çocuğun etleri sıkı değil balon gibi fıs dedi. çok canım sıkıldı. sen buna hep mama mı verdin dedi. bu kadın haklı mı? bu durum ne ile alakalı arkadaşlar? acaba dedim muhallebiden mi, artık vermesem mi? siz nasıl beslediniz?:((((((((((

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Yasemina

Cocuklarımızı tandıkların fıkırlerını esas alarak yetıstırmeye kalksak, her denılenı dınlesek ve uzerıne kursak, kendımız gıbı bır anne olamayız kı. Cocugunuz etı ıster sıkı olsun ıster balon gıbı olsun. Onun annesı sızsınız, bu aranızdakı, zamanla, fedakarlıkla, sevgıyle olusan ınanılmaz bagı ne azaltır ne arttırır.

Benım kızım 4. aydan sonra sızın bahsettıgınız corbalara ve muhallebılere gecıs yaptı. Sız kı 6 ay anne sutu vermıssınız, nasıl kı tandıgınız sen hep buna mama mı verdın der. Kendı ıc huzurunuz ıcın sıze sıkıntı verecek ınsanlara kulak vermeyın ve ıc sesınızle hareket edın, ınanıyorum kı bebegınız ve sız de daha tereddutsuz ve huzurlu olacaksınız.


ozalp07

ne biçim insanlar var. oğlunuza böyle bir yorum yaptırmamalısınız. doktor kontrolleriniz zaten vardır. sorun olsa söylerdi. oğlunuzun genel olarak durumunu siz zaten bilirsiniz. böyle cahil insanlara kafayı takmamalısınız. sen kendi fıs etlerine ve selülitlerine bak önce deseydin:)


jildando

biride olumlu birsey soylese di mi. Bizim insanımız nedense bayılır kotu yorum yapmaya. Hiç takılmayın, doktorunuz ne diyor, siz nasıl goruyorsunuz onemli olan o. Bebek bu kas içinde dolanacak değil ya. Beslenme sisteminizde de bir bozukluk yok. Bir yaşına kadar belli besinleri 1 yaşından sonra da hemen hemen herşeyi yiyebiliyor cocuklar.
Ben iki cocugumu da mama ile buyuttum ki siz bir de anne sutu vermişsiniz olması gerektiği gibi, ikisi de sağlıklı, doğru kiloda ve son derece atletik çocuklar.
Ozalp07 ninde dediği gibi sen once kendine bak demek lazım:) Ben ikinciye hamile iken, kızım 2 yas sendromu yasıyordu sıkca ağlama krizlerine girip tepiniyordu. Gene boyle bir gun alışveriş merkezinde tepinen kızımı sinir içinde merdivenlerden taşırken hafif açılmış 6 aylık hamile göbeğime bakan genç bir kıza sen önce kendi göbeğine bak benim en azından nedenim var diye bağırmıştım. Hala kendimi iyi hissederim:)


peyibal

Herkes uzman pedagog doktordur bu toplumda:)))Genel geçer kurallarından biri de ; mamayla beslenen bebekler fostur:))) Boşverin derim.Siz, kendi doktorunuzun söylediği haricindeki herşeye kulaklarınızı tıkayın.


ayberke

peyibal ın söylediklerine aynen katılıyorum.bebeklerin cildi pamuk gibi oluyor.büyüdükçe sertleşiyor.her sölenenen inammayın.


opposition

yahu 11 aylık bebek antrenman mı yapıcak da gergin olcakmış peh :) bozma sen moralini benim ikizlerin yediği içtiği hemen hemen aynı, biri sürekli parmak ucunda yürüyor ve daha hareketli, dolayısı ile gergin ve kaslı bacakları var, diğeri böyle tabanına bas basa güm güm gidiyor, onun bacakları daha etli :) hem yürümeyen çocuk öyle olur, kim demişse uydurmuşş :)Cevaplamak için Üye ol