Travel sistem bebek arabaları

Aysegul_ soruyor: 6

merhaba arkadaşlar travel sistemde kafama takılan bir şey var.
anakucağının direkt şaseye takılması mı yoksa komple bebek arabasına takılması mı daha kullanışlı?

yanımda 3 yaşında 2. bir çocuk varken ve yalnızken bagaja kolay koyup çıkarabileceğim, çocuğu uyurken arabadan kolayca alıp bebek arabasına koyabileceğim yani otokoltuğunu ve bebek arabasını kolay idare edebileceğim bir model arıyorum. 

anakucağını 1 yaşına kadar otokoltuğu  olarak arabada kullanacağımı düşünürsek, direkt şaseye takılan modellerde 1 yaşa kadar bebeği de direkt şasenin üzerine takılı anakucağıyla gezdirmek zor olmaz mı yani sıkılmaz mı 6 aydan sonra? peki yalnızken bebek arabası ve otokoltuğunu tek başıma idare etmem mümkün olabilir mi?

inglesina zippy, chicco for me ve maclaren xlr modellerini inceledim. aslında ilk gebeliğimde de bu 3 model en çok almak istediğim modellerdi ama sonra başka bir travel sistem aldım. memnun kalmadım hiç. o yüzden 2. çocuk için yeniden almayı düşünüyorum. inglesinada şaseye, maclarende bebek arabasına takılıyor anladığım kadarıyla ana kucağı. chiccoda ise her 2 türlü de olabiliyor. bu modellerin hepsi de eski modeller ilk gebeliğimde araştırdıklarım ama gönlüm hala onlardan birinde. bu şase olayına kafam takıldı çok.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kuzeynep

İnglesina kullanıyorum hala travel sistem almıştım ister arabanın uzerine takıyorsunuz ister sadece saseye. Anakucagini çıkarıp otokoltugu olarak ta kullanıyorsunuz. İnanılmaz rahat açılıp kapanıyor tek elle. Ve az yer kaplıyor çok sağlam. Oglum 3 yasında hala rahat bı sekilde kullanıyorum


nakbulut

Ben Concord Neo kullanıyorum. Ana kucağı şaseye takılıyor, çok rahat kullandık biz. Şimdi pusete geçtik, onu da bir kere taktık şaseye, çıkartmıyoruz. Ana kucağını da hala araba koltuğu olarak kullanıyoruz.

Inglesina Zippy benim de aklımdaydı ama yanlış hatırlamıyorsam onda bebek anneye dönük duramıyordu, o yüzden Neo'da karar kılmıştım.
Travel sistem bebek arabaları her şekilde ağır oluyor ama ben tek başıma bagaja koyabiliyorum, bagajdan çıkartabiliyorum. Kolay açılıp kapanıyor bizimki, ama Zippy daha kolay açılıp kapanıyordu.
Ben biraz da görüntüsüne vurulmuştum Neo'nun. Eğer gitmediyseniz e-bebek'e gidip orada inceleyin, zaten görünce kesin kararınızı veriyorsunuz :)


tiara

dikkat edilmesi gereken bir nokta şaseye takılırken adaptör gerekip gerekmediği bence. önce adaptörü tak sonra üstüne tak, yok adaptörü unuttun falan, sorun olabilir..


ElfAna

Bana gore "travel system" ler pratik degiller.  +0 Bir baston puset daha isgorur geldigi icin, ben o sekilde kullaniyorum. Eger cocuklarin yaslari birbirine yakin olsaydi, buyuk olan icin de pusetin arkasina takilan ve buuk cocugun ayakta durmasina olanak veren aparattan alirdim. 


MelekAnne

elf ana haklısın fakat doğumdan itibaren kullanılabilen baston pusetler anneye dönük olmadığından ve ilk zamanlar uyudu mu kustu mu mu çok fazla baebeğe bakma ihtiyacı duyulduğundan vazgeçtim 0+ baston pusetlerden(maclaren techno xt dusunuyordum)

İster istemez ilk zamanlar şaseye ana kucağı takılan modellere gidiyorsun.. Hele ki bebeğin bahar bebeği olacak ve ilk 6 ay daha sağlam ana kucaklı model bakıyorum.

Örneğin; concord neo, inglesina zippy, cybex onyx, bebe comfort lola, maxi citi travel sistem gibi.. (bunlardan da hangisi iyidir bilemiyorum henüüz.)

 

Yalnız her şekilde en fazla 1 yaşından sonra baston pusete geçeceğimi biliyorum..

Bu nedenle de bu travel setlere e fazla 1 yıl kullnacağım için çok fazla para vermek istemiyorum..

 

 


MelekAnne

tiara da çok önemli bir noktaya değinmiş..Cevaplamak için Üye ol