Batı yıldızı anaokulu hk -halkalı

ozgeozc soruyor: 9

Merhaba,

Halkalı'daki Batı yıldızı anaokulunu incelemiş, görüşmeye gitmiş veya şu anda çocuğu o okula devam eden annelerimiz var mı?

Ben ilk görüşmemi yaptım, ancak tecrübe edinmiş annelerin görüşlerine ihtiyacım var.

Teşekkürler şimdiden.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sseellii

merhabalar;

öncelikle sorunuza soruyla karşılık verdiğim için çok özür dilerim.
önümüzdeki eğitim öğretim yılı için oğlumu batı yıldızına göndermeyi düşünüyorum fakat şu anda herhangi bir görüşme yapmış değilim.
anladığıma göre siz görüşmüşsünüz.
36 aydan daha küçük çocuklar için ayrı bir sınıfları var  mı kendi yaş gruplarına uygun olarak?
sınıfları, temizliği vs bunlarla ilgili izlenimleriniz nelerdir?
fiyat konusunda herhangi bir bilginiz var mı?
dediğim gibi sorunuza soruyla karşılık verdim çok üzgünüm.
iyi günler, sevgiyle kalın..


ozgeozc

hiç önemli değil:=)

ben görüştüm, genel olarak herşey hoşuma gitti.özellikle temizlik, spor, oyun odalarının ayrı olması, cok genis bahcesinin ve bahce aktivitelerinin cok olması hos.

3 yaş altı için de ayrı bir sınıfları var. fiyatı yeni dönemde 650 tl olacakmış. şu anda 450 tl dediler.

ancak içime sinmeyen önemli bir detay var: sınıflarda çok büyük televizyonlar var. Ve öğle arasında gittiğimde tv açıktı. günde 15-20 dakika seyrettiklerinden bahsetti. hiç hoşuma gitmedi bu kısım. acaba sözlerine sadık kalabiliyorlar mı, tv kullanımı nasıl, özellikle çocuklarını göndermiş ailelerin görüşlerine ihtiyacım oldu.

ekim başında Neşe ERberk anaokulu açılıyor Halkalı'da. O da bir alternatif olabilir.


sseellii

hımm... tv ile ilgili olan kısım düşündürücü gerçekten...

benim takıldığım nokta; benim oğlum hala cümle kuramıyor; tek kelimeyle ve beden diliyle ifade etmeye çalışıyor kendisini. anaokuluna şimdi göndermem dil gelişimine katkı sağlar mı yoksa daha da içine kapanmasına mı neden olur onu kestiremiyorum. düşün düşün iyice kafam karışıyor. neyse gelecek cevapları merakla bekliyorum ben de.. takipteyim. iyi akşamlar..


dilann49

Herkese Merhaba ,
Bende Halkalı Atakent'teki Batı Yıldızı Anaokulunu çok beğenmiştim.Ancak anaokulunun üzerinden yüksek gerilim hattı geçtiğini öğrenince çok şaşırdım.Önce inanmadım sonra bizzat gidip gözlerimle görünce hayretlere düştüm.Doktor olan bir arkadaşıma danıştım onun söyledikleri beni daha da dehşete düşürdü.Çünkü çocukların akşama kadar yüksek gerilim hattının altında bulunması ilerde onların kanser olma risklerini çok ciddi oranda artıracağını söyledi.Bir anne olarak ileride vicdan azabı çekebileceğim böyle bir riski göze alamazdım.Duyarlı annelerin bilgisine...ozgeozc

bilgi icin tesekkurler.

sizin halkali civarinda gozunuze kestirdiginiz baska bir okul oldu mu?


sseellii

merhabalar;

ozgeozc kararınızı verdiniz mi?
biz soyakta minik panda anaokuluna verdik oğlumuzu.batı yıldızıyla kıyasladığımızda daha sıcak samimi geldi bize. ve oğlum çok sevdi ağlayarak ayrıldı okuldan, bizimle gelmek istemedi siz gidin fln dedi. şimdilik gelişmeler olumlu gibi umarım bu şekilde devam eder. bilgilendirmek istedim ve merak ettim siz ne yaptınız?


neslican

bende minikpandadayım. 1,5ay oldu . kızım çok mutlu görünüyor. gözde ve dilek öğretmen diyor başka bir şey demiyor. çok küçük daha 35 aylık ve çok tereddütde kalmıştım.  işallah bu şekilde mutlu devam eder...

 

tavsiye ediyorum.


neslican

batı yıldızı benden tam gün için 950 tl istedi. akşam 6 ya kadar. 6 dan sonra ki alımlar için saat başı mesai ücreti istedi. iyi ki de olmamış. yüksek gerilim hattına hiç dikkat etmemiştim. birde batı bahat sağlık  grubuna ait bir okul... bu ayrıntı nasıl gözden kaçmış.


serpild

Merhaba Sayın Anneler,

Batıyıldızı anaokulunu internet sayfasından ve facebook sayfasından incelemenizi öneririm. Okul ve yönetimi, içinde yaşanılan eğitim-öğretim ortamı hiç sizin bahsettiğiniz tanımlarla örtüşmüyor. Ayrıca oraya çocuğunu gönderen aileler o kadar memnunlar ki, çevrelerine tavsiyelerde bulunuyorlar. Vaktinizi ayırıp görmeye gitmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yüksek gerilim hattı ile ilgili Sakarya Üniversitesinin ilgili Bölüm Başkanlığının yerinde ölçümler yaparak hazırladıkları bir rapor mevcuttur. Yapılan ölçümlerde çıkan değerler alt limitlerin de altındadır. Bu raporun bir kopyasını dileyen herkes alabilir. Öyle olmadığı takdirde ne Sağlık Bakanlığı, ne Milli Eğitim Bakanlığı, ne İtfaiye, "Okul açma ruhsatı, onayı" verirler. 

Üstelik çocuklar için bulunamayacak eğitim fırsatları sunan, kapalı ve açık eğitim ortamları bulunan, çok keyifli bir okul kampüsü!   www.batiyildizi.com/yeni        facebook: Bati Yildizi Anaokulu

İyi günler.


Cevaplamak için Üye ol