anne sütünü , memeyi nasıl bıraktırabilirim?

serapece soruyor: 3

oğlum 14 aylık oldu.ben ücretsiz izindeyim fakat önümüzdeki ay işe başlayacağım.

Hemşireyim ve nöbet tutucam.geceleri çok sık uyanıyor ve emmeden de uyumuyor.doktorumuz memeyi alışkanlık haline getirdiğini ve kesersek daha rahat uyuyacağını söyledi.böylece nöbetlerde de daha rahat olucak.ama nasıl bıraktıracağımı bilmiyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CokBilmis

Memeyi değil de sadece gece emzirmeyi kesebilirsiniz çok çok çok rahat edersiniz.

Benim kızım beni son 3 aydır sadece günde 1 saat görüyor. İşten gelince hemen "meme" diyor 5-10 dk emiyor, sonra arkasını dönüp gidiyor. Bir daha da gece yatana kadar umrunda olmuyorum.

Emzirmek rahatlıktır. Bırakmanızı tavsiye etmem. Ama illa bırakacaksanız iyi araştırın. Azalta azalta bıraktırma, birden kesme, iğrendirerek kesme gibi yöntemler var. Hangi yöntemle kesmek istediğinize karar verip, ona göre bir yol izleyin. Sonra da asla geri dönmeyin.


tiara

haftasonu kuzenimle görüştüm, kızı çok meme düşkünüydü, o şöyle kesmiş. meme uçlarına yara bandı yapıştırmış, kızı meme isteyince açıp uf oldu yara oldu o yüzden ememezsin demiş. 1 hafta boyunca duşta bile takmış, çünkü bir kez duştayken içeri girip bakmış meme ucu kapalı mı diye (gerçekten meme düşkünü anlayacağınız üzere). 10 günün sonunda memeyi unutmuş kızı, bir hafta kadar emzik emmiş kendi isteğiyle, sonra onu da bırakmış. fikir olur belki size :}


asyaperi

yalancı emzık alıyormu bılmıyorum ama oda ıse yarayabılır emme ıcgudusunu doyurmus olur en azından hemde sakınlesmesıne yardımcı olur memeyı bırakırkenCevaplamak için Üye ol